Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 26, 2018

Пропам’ятна дошка повернулася до храму

Автор:

|

Січень 14, 2016

|

Рубрика:

Пропам’ятна дошка повернулася до храму
Учасники урочистої церемонії з пропам’ятною дошкою

Учасники урочистої церемонії з пропам’ятною дошкою

Нещодавно в Українській католицькій церкві св. Петра і Павла в Джерзі-Ситі (штат Нью-Джерзі) відбулася урочиста церемонія відновлення меморіальної дошки в пам’ять 19 американців українського походження, котрі загинули смертю героїв у боях Другої світової війни у лавах Збройних сил США.
У 1941-1945 рр. багато молодих парафіян трьох українських церков міста добровольцями зголосилися на війну з нацистами. 19 із них не повернулися додому й їхні імена були викарбувані на бронзовій дошці у церкві св. Петра і Павла. Проте з часом нові покоління увійшли в життя, пам’ять про героїв потьмяніла і дошка під час оновлень храму 34 роки тому зникла зі стіни.
Минулого літа активісти місцевого відділення Спілки української молоді (СУМ) вирішили виправити цей недолік і розшукали призабуту реліквію. 1 жовтня 2015-го звернулися до о. Василя Путери, настоятеля церкви, зі запитанням, чи можна поновити пропам’ятний символ у храмі. Парох відповів безумовною згодою. До шляхетної справи приєдналися ветерани 17-ї станиці організації «Українські американські ветерани» (УАВ) на чолі з Джеймсом Федорком, командиром станиці.
У пам’ятний день церемонію очолив Василь Кобаснюк. Під його началом сеньйори СУМ внесли прапори та вінки, а о. Василь відслужив Панахиду. Донна Бартків, юна членкиня СУМ, виголосила імена героїв — Стефан Баггар, Іван Басевич, Петро Бесінк, Стенлі Бульбак, Михайло Циноршин, Василь Дмитрів, Стенлі Галета, Стефан Глухан, Юліян Гнідович, Іван Качмарський, Стефан Костів, Іван Ковальчук, Федір Ковтко, Павло Козар, Федір Місновський, Едвард Моцьо, Микола Самодел, Андрій Созанський і Михайло Сидор.
При виголошенні кожного прізвища лунав удар дзвону пам’яті, який виконував Давид Дем’янич. До пам’ятного знаку Роксолана Герб поклала вінки. Роман Ковбаснюк ввімкнув запис пісні «Відлітають сірим шнуром журавлі».
У церемонії взяли участь голова відділу СУМ Оксана Бартків, радники Олена Тилько-Галькович, Джесіка Дем’янич і Зоряна Ковбаснюк. Вавиль Кобаснюк виголосив промову про історію і діяльність УАВ. Учасники торжества подякували Андрієві Гадзевичу, Джеймсові Федорку, Володимирові Степаняку та Василеві Кобаснюку за активну участь у вшануванні героїв. Було вирішено проводити церемoнію пам’яті щороку 1 листопада.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...