Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Про автентичність Туринської плащаниці

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Про автентичність Туринської плащаниці

Іспанська дослідниця надала нові арґументи на користь автентичності Плащаниці, котра зберігається в Катедральному соборі Турина. «Зокрема, тканина, у яку після розп’яття, за переказами, був загорнутий Ісус Христос, містить пилок двотисячолітньої давності, що свідчить про давній обряд поховання на Близькому Сході, — розповіла дослідниця Марція Бой. — Отже, це — не середньовічна підробка, а справжня Плащаниця».

Утім, арґументи, що пролунали у Валенсії, — не нові. Ще в 1970-х рр. швейцарський учений Макс Фрей звернув увагу на стародавній пилок кількох десятків рослин, виявлений на тканині Плащаниці. Проте археолог Дональд П. Раян (м. Такома, штат Вашинґтон) у своїй книзі «Загадки Біблії» ставить риторичне запитання: «Навіть якщо можливо довести, що Плащаниця походить із Близького Сходу й датована I століттям від Р. Х., як можна довести, що вона належала Ісусові?»

Слід зазначити, що радіовуглецевий аналіз, проведений 1988 року в трьох незалежних лабораторіях: в Оксфорді, Женеві й Туксоні – указав на 1260—1390 рр. Але захисники автентичності Плащаниці стверджують, що тканина могла бути забруднена під час пожежі 1532-го або внаслідок росту мікроорганізмів на її поверхні.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply