Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Пріоритети УГКЦ

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Пріоритети УГКЦ

Предстоятель Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав (Шевчук) наголосив, що пріоритетним завданням і головною місією очолюваної ним Церкви є екуменічний діалог, а співпраця з Православною церквою — душпастирською необхідністю.

Таку думку Блаженнійший висловив під час пленарного засідання Папської ради в справах єдності між християнами в Римі. «Головною трудністю в побудові плідного діалогу з православним світом в Україні, — зазначив глава УГКЦ, — є факт болючого поділу всередині самого українського православ’я. І справді, зараз у нашій країні є три православні спільноти».
Владика Святослав нагадав учасникам засідання, що між розділеними гілками українського православ’я існують непримиримі протиріччя на еклезіологічному ґрунті: кожна із цих Церков заперечує право на існування інших двох. Лише Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) православний світ вважає «канонічною Церквою», яка, хоча й належить до Московського патріархату, однак, має певну автономію.
Глава УГКЦ, зокрема, підкреслив відчутний прогрес у стосунках УГКЦ із УПЦ МП. Хоча й зауважив, що непорозуміння минулого ще даються взнаки. Як приклад, він згадав про поширені в середовищі священнослужителів УПЦ МП закиди, що українські греко-католики в 1990-х рр. нібито забрали в них майже 500 «православних храмів». Однак, як наголосив владика Святослав, прихильники такої теорії чомусь не беруть до уваги того факту, що церкви ці були побудовані греко- та римо-католиками й лише в радянські часи вони перейшли у власність до УПЦ МП.
На думку Блаженнійшого Святослава, для того, щоби планувати нові шляхи для примирення між Церквами, до чого УГКЦ завжди виявляла відкритість, спершу потрібно висвітлити всю правду. «Ми впевнені, що зможемо знайти способи для того, щоби загоїти рани минулого, прощаючи та просячи прощення… Ми переконані, що шлях примирення між УГКЦ і Російською православною церквою на основі історичного та душпастирського реалізму є дієвим способом відновлення діалогу та створення нової моделі екуменічних стосунків», — наголосив глава УГКЦ.

До слова
У Львові 16 листопада відбулося спільне засідання греко-католицьких і римо-католицьких єпископів України. Зустріч розпочалася месою в латинському обряді в кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Участь у засіданнях узяв архієпископ Т. Е. Ґалліксон, папський нунцій в Україні, який виступив із промовою до учасників пленарних обрад. Напередодні католицькі єпископи обох обрядів узяли участь у спільних ре колекціях, що тривали чотири дні — від 12 до 15 листопада. Духовну науку для єпископів виголосив єпископ Сандомирської дієцезії Римо-католицької церкви (Польща) Кшиштоф Ніткєвіч.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply