Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Постанову про незаконність Харківського собору хочуть скасувати

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

Постанову про незаконність Харківського собору хочуть скасувати

Депутати Партії реґіонів (ПР) зареєстрували проект постанови про скасування заяви президії Верховної Ради від 15 червня 1992 щодо Собору Української православної церкви в Харкові. Текст проекту постанови внесли Ганна Герман і Юрій Мірошниченко. У минулому скликанні парламенту з аналогічною ініціативою про скасування заяви президії Верховної Ради про визнання незаконним Архієрейського собору, який проходив 1992-го, виступав Іван Вернидубов, ще один народний депутат від ПР.

У пояснювальній записці до проекту постанови, внесеного п. Вернидубовим, зазначалося, що під час Харківського собору першоієрархом УПЦ був обраний митрополит Володимир (Сабодан) замість митрополита Філарета (Денисенка). Митрополит Філарет звернувся з проханням до уряду України визнати незаконним проведення Харківського собору. «Президія Верховної Ради України рішенням від 15 червня 1992 року прийняла антиконституційну заяву про «незаконність» Харківського архієрейського собору УПЦ», — наголошується в тексті пояснювальної записки до проекту постанови.
«Це рішення йде врозріз із Конституцією України про те, що Церква та релігійні організації відокремлені від держави. Ухвалення цієї постанови дасть змогу скасувати незаконну заяву президії Верховної Ради України й відновить справедливість», — наголошувалося в записці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply