Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Поховали Любомира Гузара

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

Поховали Любомира Гузара

Любомира Гузара, колишнього главу Української греко-католицької церкви (УГКЦ), 5 червня поховали у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві. Він помер 31 травня на 85-му році життя. 1 червня у Львові оголошено день жалоби.
Верховний архієпископ-емерит належав до когорти ста найвпливовіших людей України. Він народився 26 лютого 1933 року у Львові. 1944-го сім’я Гузарів виїхала до Австрії, а 1949 року перебралася до США. 1993-го на той час уже єпископ Любомир повернувся до України. Після повернення з довготривалої еміґрації він мешкав у Зимній Воді, передмісті Львова. 28 січня 2001 року став верховним архієпископом Львівським. Із 25 серпня 2005-го до 10 лютого 2011 року був верховний архієпископом Києво-Галицьким і очільником УГКЦ (покинув пост після того, як Папа Римський Бенедикт XVI прийняв його відставку за станом здоров’я).
Блаженнійший Святослав, теперішній глава УГКЦ, розповів у проповіді під час архієрейської божественної літургії з чином похорону Любомира Гузара у Патріаршому соборі в Києві, що його попередник не залишив у спадок якогось духовного заповіту чи тексту.
«Блаженійший був дуже скоромною людиною. Не любив надмірної уваги до себе. Тексту заповіту він не залишив. Але гадаю, він так багато залишив нам у спадок своєї мудрості, свого гумору навіть над самим собою і оптимізму, що тепер стало нашим завданням цей духовний спадок, як його заповіт зібрати, зберегти і примножити», — сказав він.
Відтак, очільник УГКЦ 4 червня проголосив Любомира Гузара всенародним молільником за мир в Україні. «Для нас це свято Трійці є особливим, між нами спочиває наш патріарх Любомир. Блаженнійший Любомире, ми тебе проголосили всенародним молільником за мир в Україні, молільником не на землі, а на небесах, навчи нас любити мир», — заявив він.
Блаженнійший Святослав також згадав, що саме у свято Пресвятої Трійці 1996 року Любомир зійшов на престол київських архієреїв, саме в це свято у єдиному тоді в Києві греко-католицькому храмі на Аскольдовій могилі він був інтронізований на екзарха Києво-Вишгородського. Тому символічно, що саме в це свято Любомир Гузар переходить із престолу земного до престолу небесного.
Глава УГКЦ наголосив, що ім’я Любомир містить два ключові дари Святого Духа — любов і мир. І саме через Блаженнійшого Любомира Дух Святий учив українців справжньої молитви.
Папа Франциск заявив, що Любомир Гузар був одним із найвизначніших і найшанованіших моральних авторитетів останніх десятиліть. Глава Римо-католицької церкви вказав на те, що Блаженнійший спромігся не лише вивести УГКЦ з підпілля, до якого її змушували гоніння, а й подарував їй нову радість від віри. «Кардинал, попри поважний вік та постійні хвороби, був «навчителем мудрості», особливо щодо скривджених та тих, хто страждав», — зазначив понтифік.
За його словами, багато українців, попри конфесійні розбіжності, завдяки померлому екс-предстоятелю українських греко-католиків почувалися потрібними та втішеними. На думку понтифіка, сам Блаженнійший був «палким українцем» із людською теплотою та надзвичайною прихильністю до молоді. Папа також зауважив, що про вагу морального авторитету покійного священнослужителя свідчить також і та кількість людей, котрі провели його в останню путь. Що ж, тепер саме час йому призначити нового кардинала для українців, адже УГКЦ зі смертю Любомира Гузара втратила повноправного представника у Ватикані.
Світовий конґрес українців (СКУ) разом із понад 20-мільйонною українською діаспорою поділяє глибоку скорботу Української греко-католицької Церкви (УГКЦ) та народу України у зв’язку з відходом у вічність Верховного Архієпископа та колишнього Глави УГКЦ — св. п. Блаженнійшого Любомира Гузара.
Упродовж усього свого життя св. п. Блаженнійший Любомир Гузар вірно служив УГКЦ та утвердженню в українському суспільстві ідеалів духовності, милосердя та злагоди. Проживаючи тривалий час за межами України, Любомир Гузар добре знав і розумів світову українську діаспору та був її мудрим наставником. Пастирське слово св. п. Блаженнійшого було для світового українства вірним дороговказом, у т. ч. й після його відходу від керівництва УГКЦ, під час Євромайдану та в теперішні важкі часи для України.
Св. п. Блаженнійший Любомир Гузар неодноразово зустрічався з Проводом СКУ, зокрема для обговорення найефективніших шляхів підтримки України й українського народу та важливості виховання молодого українського покоління в християнському та патріотичному дусі.
«Багатомільйонна українська діаспора глибоко засмучена у зв’язку з відходом у вічність св. п. Блаженнійшого Любомира Гузара та молиться за упокій його душі», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply