Новини для українців всього свту

Tuesday, Jul. 14, 2020

Подивитися на міґрацію по-новому!

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

Подивитися на міґрацію по-новому!

Святійший отець виголосив послання на День міґранта та біженця, який буде відзначатися за кілька місяців — 19 січня 2014 року. Понтифік назвав «знаком часу» процеси міґрації, що існують зараз у глобальному масштабі та «спрямовані на поліпшення умов життя людської сім’ї» в економічному, політичному й культурному плані; вони демонструють прагнення людства «жити в єдності з повагою до відмінностей», відкритість і гостинність, які дають змогу справедливо розподіляти цінності планети, а також збереження та зміцнення гідності й центрального місця кожної людини. 

Однак у явищі міґрації, зазначив Папа Франциск, присутня й «таємниця гріха»: «дискримінація, експлуатація, біль і смерть», які проявляються в різних формах торгівлі людьми та рабстві, що контрастує з прагненням міґрантів до кращого майбутнього «не тільки для себе, а й для своїх сімей і близьких».
Для понтифіка заклик до створення «кращого світу» — це не просто абстрактне поняття або щось недосяжне. У своєму посланні він назвав конкретні завдання, які стоять перед людством: звільнитися від злиднів, забезпечити кожного засобами для існування, надати доступ до сфери охорони здоров’я та можливість працювати, звільнитися від гніту й образи честі та гідності людини, зробити доступною освіту.
Економічне зростання досягається часто без урахування найуразливіших і найбеззахисніших членів суспільства, із жалем ствердив Святійший отець. «Світ може стати кращим тільки тоді, коли основна увага зосереджена на особистості», — написав він, додавши, що йдеться насамперед про бідних, хворих, ув’язнених і нужденних. Папа вкотре попросив «перейти від культури відчуження до культури зустрічі та гостинності».
«Міґранти й біженці не є пішаками на шахівниці людства, — підкреслив понтифік. — Це – діти, жінки та чоловіки, які покидають або змушені покинути свої домівки з різних причин, які мають те ж законне бажання більше вміти, більше мати, але, перш за все, – більше бути».
«Міґраційна активність зараз є найбільшою за всю історію цього явища переміщення людей, якщо не народів», — звернув увагу Папа Франциск, зауваживши, що саме тому Церква прагне осягнути основні причини міґрації, щоби подолати її негативні наслідки та показати її позитивні аспекти для спільнот.
Понтифік закликав християн підійти до процесу міґрації по-новому, справедливо й ефективно, що вимагає, перш за все, духу міжнародної співпраці та глибокої солідарності й співчуття. Він запросив стерти упередження щодо міґрантів, які часто викликають у місцевих громадах підозри та ворожість. І тут свою важливу роль, на думку Папи Римського, можуть виконати засоби масової інформації: вони повинні ламати стереотипи й давати правдиву інформацію.
Папа Франциск нагадав, що гідність людини вимірюється не критеріями ефективності, соціального статусу, етнічної чи релігійної приналежності, а тим, що вона створена за образом і подобою Бога. Тому міґрація, зауважив понтифік,— це можливість для нової євангелізації, відкриття простору для розвитку нового людства, оголошеного у Великодній таємниці, людства, для якого кожна чужа земля –— це Батьківщина, а кожна Батьківщина — чужина. Папа закликав міґрантів і біженців не втрачати надії та запевнив у своїй молитві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply