Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Почаївська лавра стала антиукраїнською

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Почаївська лавра стала антиукраїнською

Почаївська лавра

Депутати Тернопільської облради підтримали на сесії звернення до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо повернення Почаївської лаври державі. У документі, зокрема, сказано: «Ми, депутати Тернопільської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією, яка складається довкола питання майбутнього Свято-Успенської Почаївської лаври. Почаївська лавра від часу заснування була осередком українського православ’я. Однак через багаторічну окупацію духовної святині комісарами «русского міра» це молитовне місце цілеспрямовано перетворювалося на осередок антиукраїнства, міжконфесійної неприязні, розбрату та протистояння на Тернопільщині».

Депутати наголошують на тому, що «ці тенденції посилилися у зв’язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження від 17 липня 2003 року № 438-р «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври».
«У грудні того ж року уряд Януковича передав комплекс споруд лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського патріархату, про що було укладено договір між Держбудом та Свято-Успенською Почаївською лаврою. Договір чинний 49 років — до 1 січня 2052 року. Такі дії Януковича мали на меті знівелювати не лише українську історію, а й українську Церкву. Українські християнські центри — Зарваниця, Почаївська, Святогірська та Києво-Печерська лаври, Софія Київська — це духовне багатство українців. До українських святинь із молитвами йдуть паломники з усього світу, тому вони повинні належати лише українському народові», — вважають депутати.
Вони також нагадали, що 29 травня 2001 року Кабінет Міністрів України включив комплекс пам’яток культурної спадщини у містах Кременці та Почаєві до Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Тож 2002-го всі пам’ятки були передані зі спільної власності територіальних громад Кременецького району в державну власність із включенням до сфери управління Держбуду України. Відтак, депутати вимагають скасувати розпорядження Кабінету Міністрів щодо Почаївської лаври та повернути їй попередній правовий статус.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply