Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Петра Калнишевського приєднали до сонму святих

Автор:

|

Січень 07, 2015

|

Рубрика:

Петра Калнишевського приєднали до сонму святих
Ікона Покрова Пресвятої Богородиці із зображенням останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського (праворуч). Середина XVIII століття

Ікона Покрова Пресвятої Богородиці із зображенням останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського (праворуч). Середина XVIII ст.

Українська православна церква Московського патріархату приєднала до сонму святих останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Також були затверджені молитви Калнишевському, його іконописне зображення й день його пам’яті — 31 жовтня за старим стилем, 13 листопада — за новим.

Петро Калнишевський народився 1691 року в селі Пустовійтівці на території нинішньої Сумської області України. Він походив зі шляхти Лубенського полку (за деякими даними, з духовенства). Значну частину своїх коштів він жертвував на будівництво храмів, які часто зводилися суто за його рахунок.
Кошовий отаман брав активну участь у Російсько-турецькій війні 1768-1774 рр. на боці російської імператорської армії. Після ліквідації Запорізької Січі він був засланий на Соловки, близько 26 років провів у Соловецькому монастирі. Після помилування, дарованого йому 1801-го з нагоди коронації царя Олександра, 110-річний Калнишевський із власної волі залишився послушником у монастирі. Помер у 112-річному віці і був похований на південному подвір’ї Спасо-Преображенського собору на Соловках. Пізніше там було встановлено його погруддя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply