Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Перший реальний крок до єдиної Церкви

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Перший реальний крок до єдиної Церкви

Євстратій (Зоря)

У Києві, на засіданні спільної комісії з об’єднання Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) та Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), було досягнуто домовленості про об’єднання двох Церков і проведення спільного собору. Про це повідомив архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря), один із учасників діалогу від УПЦ КП.
Перемовини відбувалися у Михайлівському золотоверхому монастирі Києва. Посприяти діалогові прибули представники Вселенського патріарха Варфоломея — єпископ УПЦ в Канаді Іларіон та єпископ УПЦ в США Даниїл. Після чотирьох годин дискусій сторони ухвалили спільний документ. Ним було констатовано намір створити Помісну православну церкву в Україні та рекомендовано керівництву УАПЦ і УПЦ КП юридично затвердити підготовку спільного об’єднавчого собору.
Датою проведення цього собору пропонується день церковного новоліття — 14 вересня. А місцем — історичний центр українського православ’я свята Софія Київська. На соборі має бути схвалене рішення про умови об’єднання обох Церков та обрано нового предстоятеля об’єднаної Церкви. Вже зараз документом заохочується спільне служіння духовенства обох Церков і забороняються переходи з однієї юрисдикції до іншої. «Присутність представників Константинопольської церкви стала однією зі складових успіху перемовин», — прокоментував засідання і його рішення владика Євстратій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply