Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

«Патріарша криївка» прийняла майданівців

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

«Патріарша криївка» прийняла майданівців

З 1 грудня 2013-го в підвальних приміщеннях Патріаршого собору Воскресіння Господнього, греко-католицького храму, приймають учасників Євромайдану з інших міст. Одночасно тут може заночувати близько 600 мітинґувальників, розповів Андрій Нога, комендант притулку. Найбільше зупиняється жителів західної України, здебільшого це – чоловіки. Піковий період відвідуваності — вихідні. 

На вході всіх людей реєструють, записуючи особисті дані. Це потрібно, щоб уникнути крадіжок, пояснює комендант. Відвідувачам заборонено вживати алкоголь. Курити можна, але за межами храму.
У соборі для відвідувачів постійно працює кухня. Попит є на гарячі страви, канапки, чай і каву. Більшість харчів — це пожертви небайдужих. Утім, якщо треба щось докупити, то в притулку мають власний фонд. За час роботи зібрали близько 40 тис. грн.
Також гостей забезпечують усім необхідним для сну: ковдр, спальників, туристичних килимків є з надлишком. Те ж стосується й теплого одягу. Кожен, запевняє Андрій, може підібрати собі те, чого йому бракує. Сплять люди у двох великих залах. Кімнати обладнано обігрівом. Для потреб мітинґувальників установили два комп’ютери, провели Інтернет. Постійно функціонує медпункт, найчастіше сюди звертаються за ліками від застудних захворювань. Медикаменти постачають меценати й штаб Євромайдану. У «криївці» діє дискусійний клуб, улаштовують турніри з шахів і шашок, навіть виступають музичні колективи. Андрій Нога запевняє, що притулок працюватиме, доки цього потребуватиме Майдан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply