Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Патріарха Варфоломія просять врятувати українців від «русcкого мира»

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Патріарха Варфоломія просять врятувати українців від «русcкого мира»

Патріарх Варфоломій

Українська інтелігенція звернулася до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням врятувати український народ від «русcкого мира» й аґресивного «політичного православ’я», яке насаджує Кремль через Російську православну церкву (РПЦ) та Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП). Документ, зокрема, підписали третій Президент України Віктор Ющенко, соціолог Євген Головаха, письменниця Оксана Забужко, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав Брюховецький, історик Олександр Палій і публіцист Євген Якунов.

«Останні десятиліття православні віруючі в Україні жили надією на об’єднання в єдиній Помісній церкві. Але Російська православна церква, яка стоїть на службі у Кремля, зацікавлена у збереженні церковного розколу в Україні, тож, щоби запобігти об’єднанню, УПЦ МП, яка фактично є структурним підрозділом РПЦ, не гребує засобами, не сумісними з християнською етикою й мораллю, — сіє розбрат між вірними УПЦ МП та Українською православною церквою Київського патріархату (УПЦ КП), пропагує ставлення до УПЦ КП як до Церкви незаконної та безблагодатної», — ідеться у зверненні активістів Всеукраїнського громадсько-церковного об’єднання «За єдину Українську помісну православну церкву».
Інтелігенція також просить визнати Українську православну церкву Київського патріархату як Помісну православну церкву в Україні, котра стане платформою для об’єднання всіх православних віруючих в українській державі.
«Російська держава надає зброю, військових, відправляє в Україну бойовиків і платить їм за вбивство українських громадян. Російська православна церква не лише не засудила терористичну організацію «Російська православна армія», що діє на Донбасі, але й підтримує її, посилаючи бойовикам своє благословення та чудотворні ікони, тим самим визнаючи їхні дії «богоугодними». Священики УПЦ МП на Донбасі влаштовували в церквах склади зі зброєю, а в монастирях облаштовували бази бойовиків. Деякі священики Донбасу й інших реґіонів України закликали свою паству до збройного повстання проти влади в Україні, діяли як провокатори та диверсанти, а іноді й як бойовики – зі зброєю в руках. На Донбасі проросійські терористи часто розміщують свою артилерію у дворах церков, а з дзвіниць ведуть коректування вогню по українській армії, чим провокують вогонь української артилерії у відповідь, аби мати можливість заявити про руйнування церков українськими солдатами», — розповіли представники кола вчених, експертів і журналістів.
«У цей час український народ як ніколи потребує об’єднання та сумісної, єдиноголосної молитви до Бога про перемогу над ворогом. Але як таке можливо, якщо фактично головою найчисельнішої Православної церкви в Україні (УПЦ МП) є патріарх Московський Кирило, котрий повністю підтримує дії аґресора Путіна? — запитують підписанти. — У своїх виступах патріарх Кирило спекулює на ідеї духовної єдності православних, оперує такими штучними, маніпулятивними поняттями, як «духовні скріпи», «історична Русь», «Триєдина Русь» (Росія, Білорусь й Україна), яку, мовляв, «треба зберегти». Таким чином він нав’язує країні політичний союз із Росією».
«Патріарх Кирило, так само як і Путін, заперечує факт російської аґресії в Україні, в усьому підтримує політику Путіна та його геополітичну доктрину «русcкого міра», що стала ідеологічною основою нинішньої аґресії Кремля проти України, окупації Криму та терору на Донбасі», — стверджують представники інтелігенції у своєму листі.
На завершення підписанти нагадують, що історично Київська митрополія завжди підпорядковувалася Константинопільському патріарху, і була передана у підпорядкування Московській патріархії незаконно. «Для об’єднання українських православних Церков українцям потрібна підтримка вселенського православ’я. Ми хочемо, щоби в Україні була Єдина помісна православна церква, в якій би возносилася молитва за Україну, за перемогу над ворогами, за мир і злагоду на нашій землі, — пишуть автори. — Ми просимо Вас про визнання Української православної церкви Київського патріархату як Помісної православної церкви в Україні, яка стане платформою для об’єднання всіх православних віруючих у нашій державі».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply