Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 10, 2019

Патріарх Румунської православної церкви підтримав служіння українською

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Патріарх Румунської православної церкви підтримав служіння українською
Петро Порошенко і патріарх Даніель

Петро Порошенко і патріарх Даніель

Петро Порошенко повідомив, що патріарх Румунської православної церкви Даніель підтримав його ініціативу запровадити служби Божі українською мовою в місцях компактного мешкання українців у Румунії. «Ми домовилися, що наступного разу під час мого візиту в Бухарест ми разом відвідаємо церковну службу українською», — сказав Президент України за підсумками зустрічі з патріархом у перебігу його візиту до Румунії.
Глава Української держави поінформував патріарха Даніеля про прагнення православної громади України до відновлення єдності українського православ’я, створення автокефальної помісної православної церкви та визнання її світовим православ’ям.
В Україні помісна Українська православна церква Київського патріархату наразі не має канонічного визнання з боку 14 «офіційних» помісних православних церков світу. Натомість визнана паралельна Українська православна церква Московського патріархату є лише самоврядною одиницею у структурі Російської православної церкви (РПЦ). Так само канонічно не визнаною є й Українська автокефальна православна церква. Українські християни закликають патріарха Константинопольського, за давньою традицією «першого за честю» у православному світі, скористатися цим традиційним привілеєм та офіційно, як материнська Церква для всіх православних, надати канонічне визнання автокефальній українській помісній (національній) православній церкві.
Сама РПЦ існувала як неканонічна 141 рік, після самочинного виходу з підпорядкування Вселенському патріархатові 1448-го, коли вона вигнала канонічно призначеного митрополита та поставила свого власного, й аж до 1589-го. Москва захопила церковну владу над Україною 1686 року, коли вона завдяки тискові та щедрим дарам домоглася від тодішнього вселенського патріарха Діонісія IV канонічного визнання переходу Київської митрополії, що доти підпорядковувалася безпосередньо Константинополю, в підпорядкування Москви. невдовзі за цей хабар цього патріарха усунув із посади синод Вселенського патріархату, але дискримінаційне рішення не скасував.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply