Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Патріарх Філарет скасував урочистості

Автор:

|

Січень 30, 2014

|

Рубрика:

Патріарх Філарет скасував урочистості

Святійший Філарет відмовився святкувати свій ювілей. Усі заходи з нагоди 85-річчя патріарха було скасовано. Відзначати день народження в країні, що стоїть на межі громадянської війни, Філарет вважає недоречним і небезпечним. Тому навіть не відбувся запланований концерт у філармонії. Натомість, 23 січня ювіляр очолив ранкову божественну літургію у Володимирському соборі.

Напередодні Філарет звернувся до президента зі закликом обрати миротворчий шлях — без застосування сили. «Силу можна застосовувати й з одного й з іншого боку, але треба нести відповідальність за це. І думати, які будуть наслідки та кому це вигідно. Вигідно тому, хто не хоче бачити Україну незалежною державою. Оцим силам вигідно! Ми, українці, повинні берегти свою державність. Оці протиріччя треба вирішити мирним шляхом», — заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). А постраждалим він порадив набратися терпіння. «Терпінням вашим спасайте душі ваші!» — сказав патріарх.
Також Святійший Філарет відмовився від ордена «За заслуги» I ступеня, яким його нагородив Янукович. Про це сказано в заяві патріарха на сайті УРЦ КП. «З офіційного повідомлення на сайті президента України стало відомо про указ глави держави про нагородження мене орденом «За заслуги» I ступеня. Також на сьогоднішньому засіданні Священний синод Київського патріархату ухвалив рішення про нагородження мене орденом Святого апостола Іоанна Богослова — у зв’язку з моїм 85-річчям. В умовах, які сьогодні склалися в Україні, коли загинули люди, а в центрі Києва триває жорстоке протистояння, я прошу не вручати мені нагород. Це моє рішення також підтримали члени Священного синоду й інші архієреї, котрі зібралися сьогодні в Києві. Поділяючи з українським народом біль і скорботу, Церква молиться за мир і припинення міжусобиці та закликає до молитви всіх вірян. Також ми молимося за душі загиблих, за полегшення страждань і зцілення постраждалих», — сказав патріарх. Він теж зазначив, що духовенство має читати молитви там, де цього просять люди, а також сприяти впокоренню ворожнечі в країні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply