Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Патріарх Філарет пов’язаний із КДБ?

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Патріарх Філарет пов’язаний із КДБ?

Патріарх Київський і всієї Руси — України Філарет, глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), розповів, звідки беруться звинувачення в тому, що він був пов’язаний із Комітетом державної безпеки (КДБ) СРСР. За словами патріарха, із КДБ мали справу всі без винятку архієреї. «Усі без винятку! У радянські часи ніхто не міг стати архієреєм, якщо на це не давав згоди КДБ. Тому стверджувати, що я не був пов’язаний із КДБ, було би неправдою. Був пов’язаний, як і всі», — зазначив патріарх.

При цьому він стверджує, що жодних звань він не мав. «Це все — домисли. Варто врахувати, що в радянській тоталітарній державі все було під контролем. Я повинен був погоджувати свою діяльність із державою. Наприклад, архієрей не мав права призначити священика на парафію без згоди КДБ», — сказав глава УПЦ КП, зазначивши, що ставлення з боку спецслужби до нього було обережним, а спроби схилити до співпраці ні до чого не призводили. «Знали, що я не піду на доноси на своїх братів. Знали до останнього часу. І зараз знають», — додав патріарх. Раніше Філарет заявляв, що патріарх Московський Кирило, очільник Російської православної церкви, узяв собі за мету знищити незалежність УПЦ МП.

До речі, Синод Болгарської православної церкви (БПЦ) 23 січня попросив вибачення в її предстоятеля патріарха Максима в день його іменин у зв’язку зі скандалом за участю вищих духовних осіб країни. Комісія з розсекречення досьє спецслужб повідомила тоді, що 11 із 15 керівників БПЦ співпрацювали з органами Держбезпеки в період соціалізму. Поза цим списком залишився сам патріарх Максим, а також митрополити Пловдивський Микола, Ловецький Гавриїл і Доростольський Амвросій. «Упевнений, що в ці дні Бог послав нашій Церкві ще одне випробування, але Свята Церква наша подолає і його», — наголосив митрополит Микола, звертаючись до патріарха. — На вас покладається ще один важкий тягар — прийняти наші сповіді та смиренні покаяння, щоби простити наші гріхи». Тригодинна літургія в день пам’яті преподобного Максима Сповідника була відслужена в Софії, у соборі Святого Тижня.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...