Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Парафія св. Володимира у Нью-Йорку відзначила своє 90-ліття

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Парафія св. Володимира у Нью-Йорку відзначила своє 90-ліття
Архієрейську службу очолили ієрархи УПЦ в США

Архієрейську службу очолили ієрархи УПЦ в США

Нещодавно парафія св. Володимира Української православної церкви в Нью-Йорку відзначила 90-ліття від свого заснування. Урочисту Архієрейську Службу Божу очолили високопреосвященнійший Митрополит Антоній, предстоятель катедри св. Володимира у Нью-Йорку, преосвященнійший Архієпископ Даниїл, митрофорний протоієрей о. Володимир Музичка, настоятель катедри та собор священиків. Спільна молитва та душпастирські послання створили незабутню атмосферу свята, яке продовжилося насиченою мистецькою програмою та святковим обідом.
На святі були присутні численні гості. Окрім всечесних владик, прибули священики інших православних парафій, генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга, представники дипломатичного корпусу з українського консулату та місії України при Організації Об’єднаних Націй; представники українських фінансових установ — почесний голова СУМА Йонкерса Володимир Козіцький, голова управи Національної кредитівки Степан Качурак, директор корпорації Meest-America Наталя Брандафі, віце-президент Українського музичного інституту Еля Романишин і голова Бруклінського відділу Українського музичного інституту Настя Антонів. Надійшло вітання від кредитівки «Самопоміч» у Нью-Йорк із пожертвою для катедри.
Музична програма була різноманітною та задовольняла смаки естетів і гурманів української культури. Шанувальники українських народних танців змогли насолодитися калейдоскопом вишуканих рухів у виконанні ансамблю народних танців «Юність» під керівництвом Григорія Момота, який діє при катедрі св. Володимира, та молодшого відділу — танцювального ансамблю «Барвінок» із Саут-Бавн-Бруку (штат Нью-Джерзі). Для поціновувачів української автентичної музики та джазових обробок українських мелодій справжньою окрасою свята став виступ тріо «Ґердан» із Вашинґтона. Ліда Бичкова, Юрій Федорів та Анна Бордукова представили парафію св. Володимира виконанням естрадних і народних пісень у сучасній обробці (акомпанемент Євгенії Лев). Мистецьке оформлення зали та кулінарне мистецтво Сестринства парафії у приготуванні обіду заслуговує особливого визнання.
Світ змінився за 90 років. З суспільно-історичної перспективи 1926 року Америка й Україна перебували в різних економічних та соціокультурних вимірах. У той час, як Україна пристосовувалася до життя під більшовицькою владою, важко виходячи з руїни, спричиненою невдачами Визвольних змагань 1917-1921 рр., в Америці настав період економічного процвітання, запровадження нових технологій і масового виробництва. Незважаючи на пануючу в американському суспільстві ейфорію, здається, що засновники парафії св. Володимира, більше переймалися проблемами України. Відроджуючи Українську православну церкву в діаспорі вони думали про відновлення історичної справедливості. Та чи лише про неї? Попереду будуть Голодомор, Друга світова війна, Холодна війна — безліч непоправних втрат і важких випробовувань, які розведуть наші країни по різні боки духовної руїни.
Живучи з Україною у серці, парафія св. Володимира у Нью-Йорку стала центром, навколо якого єдналися всі ті, хто були готові допомагати та жертвувати заради Україні. Тут 1950 року відбулося поєднання юрисдикцій двох Українських православних церков США. Підтримка українських переселенців із німецьких таборів у 1950-х рр. допомогла сформувати ціле покоління парафіян, котрі втримали українську мову та духовний зв’язок із Україною в умовах зростаючої асиміляції багатьох українських Церков Америки. Саме це покоління пригорнуло четверту хвилю імміґрантів із України й усі разом тепер активно допомагають дітям-сиротам, у котрих батьки загинули на війні з Росією на Донбасі.
Два вектори розвитку України, які сформувалися у 1920-х рр., об’єдналися з проголошенням незалежності України 1991-го. Американський чинник є особливо значущим зараз, коли Україна відстоює свою незалежність у війні з Росією. Постійний зв’язок із Україною впродовж 90 років допомагає парафії катедри св. Володимира не лише вижити у горнилі асиміляції космополітичного Нью-Йорку, але й залишатися відданою справі утвердження українського православ’я й української національної ідеї.
Управа катедри висловлює щиру подяку: всечесним отцям Митрополиту Антонію й Архієпископу Даниїлу, а також собору священників — за спільну молитву під час Архієрейської Служби та душпастирські послання; організаційному комітетові (Юрію Федоріву, Наталії Ващенко, Петрові Чаховському, Віктору Курилику, Олександру Редькові) на чолі з Всеволодом Саленком; редакційній колегії, яка видала Пропам’ятне видання з нагоди 90-ліття парафії катедри св. Володимира у Нью-Йорку та зібрала матеріали для відеофільму; Юрію Федоріву — за організацію мистецької програми; Сестринству на чолі з паніматкою Марією Музичкою, Ольгою Чаховською, Орисею Ґермак і Стефанією Старовецькою — за чудову організацію прийняття; хорові на чолі з реґентом Михайлом Левом; дякові Богданові Сікорі; усім кредитівкам і жертводавцям, які привітали та підтримали парафію своїми щедрими датками; всім помічникам і присутнім, котрі засвідчили свою повагу та розділили радість свята з парафіянами катедри св. Володимира. Ця подяка була б неповною, якщо не згадати інших ювілярів, котрі своєю присутністю на Літургіях і внесками підтримують парафію протягом десятиліть. Цього року Надія та Юрій Федорів відзначили 55-літній ювілей, Євгенія та Борис Фесак — 50-літній ювілей, а Орися та Богдан Ґермак — 45-літній ювілей від часу, коли вони взяли шлюб у катедрі св. Володимира. Многая літа всім ювілярам, парафіянам, віруючим і катедрі св. Володимира! Нових здобутків та єдності!

Віктор Курилик

About Author

Meest-Online

  • Wiktor Agronom

    Щиро дякуємо парафіянам Церкви св. Володимира за вагому та довготривалу співпрацю у волонтерських проектах по допомозі Збройним Силам України та сім’ям загиблих учасників війни.

Loading...