Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Парафії УАПЦ переходять у Київський патріархат

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

Парафії УАПЦ переходять у Київський патріархат

У пресі з’явилися повідомлення, що велика кількість парафій Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) перейшла під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). Однак в УАПЦ цю інформацію спростовують. В автокефальній Церкві також заявили, що подібна провокативна інформація буде безперспективною для підриву їхнього становища.

Однак в УПЦ КП запевнили, що розпочався масовий перехід до них парафій, особливо в Тернопільській області. «Ми не працюємо спеціально, щоби розвалити УАПЦ. Неможливо зробити це з тим, що вже розвалилося. Це – внутрішній рух парафій УАПЦ до Київського патріархату», — наголосив архієпископ Євстратій (Зоря), секретар Священного синоду УПЦ КП. За його словами, священики, які перейшли до них, назвали головними проблемами УАПЦ прорахунки в управлінні, кризу в підготовці кадрів, процес відходу від автокефальної Церкви архієреїв і парафій, а також відкладення скликання Помісного собору з 2000 року (має проходити що три роки).

«У нас немає таких даних. Якщо такими заявами в УПЦ КП хочуть завдати шкоди духу автокефалії, то це їм не вдасться», — відреагував на повідомлення протоієрей Віталій Данчак, прес-секретар УАПЦ. Утім, в УПЦ КП заявили, що не відкидають ідеї об’єднання Церков.
Водночас, Тарас Дмитрик, голова Львівського братства Андрія Первозванного УАПЦ, як основну причину переходу парафій назвав не саму автокефальну Церкву, а «бездарне керівництво митрополита Мефодія».
«Було кілька людей, які перейшли до Мефодія з кон’юнктурних міркувань, але, бачачи, що їхня кар’єра просувається не дуже успішно, вони повертаються назад до Філарета. Однак за ними — усього кілька парафій», — зауважив він. При цьому експерти зауважують, що Церкви не готові до об’єднання, оскільки для цього має дозріти середовище й минути чимало часу. «Ключове питання — це рішення Львівської єпархії, яка, по суті, становить половину УАПЦ. Якщо його буде ухвалено, тоді можна буде сказати, що об’єднання відбулося», — підсумував архієпископ Євстратій.
В УПЦ КП зазначили, що всі звернення від представників УАПЦ щодо прийняття їх до складу Київського патріархату, які надійшли на адресу патріарха та Священного синоду, буде розглянуто на черговому засіданні Священного синоду, що відбудеться в травні ц. р., після Великодня. В УПЦ КП повідомили, що рішення парафій і духовенства УАПЦ про прийняття їх до складу УПЦ Київського патріархату, які отримують відповідні єпархіальні архієреї УПЦ КП, розглядаються ними безпосередньо й за ними приймається належне рішення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply