Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Папа Римський канонізував індіанку

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Папа Римський канонізував індіанку

Індіанка стала однією із семи канонізованих святих, чиї імена проголосив Папа Римський Бенедикт XVI, відкриваючи новий етап у поглибленні віри послідовників Церкви. Понтифік назвав нових святих під час церемонії, присвяченій початку Року віри, що відбулася на площі Святого Петра в Римі.

Катері Текаквіта, яка жила в XVII ст., вразила місіонерів своєю духовністю. Серед інших святих — іспанська черниця Кармен Сальес-і-Барангерас, яка доглядала за пацієнтами лепрозорію на Гаваях, і французький місіонер Жак Бертьє, убитий на Мадагаскарі. До сонму святих у Римо-католицькій церкві зараховують осіб, чиє перебування на небесах визнано офіційно.
У неділю, удосвіта, коли сонце лише сходило, паломники-індіанці в головних уборах, прикрашених бісером і пір’ям, співали хвалебні пісні на честь Катері Текаквіти.
Жінці, яка народилася на території штату Нью-Йорк і померла в Канаді, приписують чудотворну силу. У Ватикані вірять, що вона врятувала життя індіанській дитині, яка вмирала від зараження бактеріями, що руйнували її тіло. За рішенням Церкви, це стало останнім дивом, необхідним для того, аби було визнано її святість. Канонізація Текаквіти окрім іншого буде потужним знаком підтримки для індіанських католиків. Адже вони часто зазнають критики у своїх громадах за те, що прийняли християнську віру, яку дехто вважає нав’язаною європейськими колонізаторами. Катері Текаквіта, подекуди відома як Лілія могавків, померла у 24-річному віці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply