Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 15, 2019

Окупанти забороняють протестантів, УПЦ КП і УГКЦ

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Окупанти забороняють протестантів, УПЦ КП і УГКЦ

Патріарх Філарет

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет підтвердив те, що незаконні збройні формування забороняють на Донбасі проводити богослужіння у церквах, які не підпорядковуються Московському патріархату.

«Богослужіння там не здійснюються в наших храмах. І не тільки Київського патріархату, а й Української греко-католицької церкви (УГКЦ), і Римо-католицької, всіх протестантських Церков на території «республік». Не дозволяють», — сказав глава УПЦ КП.
Патріарх зазначив, що, попри те, що сепаратисти заявляють, що на їхньому боці — Церква, і Бог їх благословляє, насправді це — не так. «Бога в дійсності немає там. Чому немає? А тому, що Бог не може бути з неправдою. А на боці аґресора правди немає. Чому немає правди? А тому, що Україна, будучи третьою за силою ядерною державою, добровільно віддала свою зброю. Жодна держава не віддала своєї ядерної зброї, а Україна віддала. А Росія — гарант нашої недоторканності», — сказав він. На запитання чи забирають бойовики церкви, Філарет відповів: «Зруйновані. Є й такі. А іноді відбирають, як от у протестантів. У нас поки що не відібрали».
За даними німецької місіонерської організації «Світло на Сході», протестантські християни на сході України зазнають переслідувань із боку проросійських бойовиків, котрі заявили, що «цим конфесіям не місце у православній Росії».
А в Криму тимчасом закрили вже шість парафій УПЦ КП. Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Таким чином, кількість парафій скоротилася з 15 до дев’яти, також поменшало і священиків. При цьому ще п’яти храмів позбулася й місцева єпархія.
За словами архієпископа, буквально перед Новим роком церкви закрили в Краснокопську, Керчі та Севастополі. Також не діють храми в Перевальному та Саках. «Через це більше прихожан стало відвідувати головний храм Київського патріархату в Сімферополі — кафедральний собор Святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги», — повідомив владика.
Ще в березні 2014-го архієпископ Кримський Климент заявляв, що священики Московського патріархату в Криму почали інвентаризувати майно, яке належить представникам Київського патріархату. Причому українські православні Московського патріархату повідомляли про начебто численні захоплення їхніх церков y західній Україні.
Випадки переслідування християн почастішали і в інших куточках світу. Північна Корея, Ірак та Сомалі — три країни, які зараз є найнебезпечнішими для християн. Про це йдеться в щорічному звіті Міжнародної організації допомоги переслідуваним християнам Open Doors, яка є міжконфесійною та вже понад 50 років підтримує християн, які зазнають утисків через віру. Як і щороку, у переліку вказано 50 країн, розміщених згідно з рівнем загрози.
Цей звіт підтверджує загальну тенденцію зростання кількості випадків переслідування християн у світі, яке спостерігається також у тих місцях, де нещодавно не мало великого розмаху, як-от в деяких частинах Азії, Латинської Америки, й, особливо, у центральній Африці. Згідно з оцінками Open Doors, у період від 1 листопада 2013-го до 31 жовтня 2014 року з причин, безпосередньо пов’язаних з вірою, було вбито приблизно 4,5 тис. християн і зазнало атак понад тисячу храмів.
Уже 13 років поспіль перше місце у цьому списку посідає Північна Корея, набравши 92 зі 100 оціночних балів, за якою йде Сомалі, контрольована ісламськими екстремістами з «Аль-Шабааб», й Ірак, частина якого окупована так званою Ісламською державою Іраку та Леванту. До першої десятки також потрапили такі африканські країні, як Судан, Еритрея та Ніґерія.
Але не лише екстремізм стає джерелом обмежень для християн. У деяких випадках, як от у Джибуті, Танзанії чи на Коморських островах, які вважаються поміркованими мусульманськими державами, ісламські практики поступово нав’язуються всім громадянам з метою «збереження місцевої культури». Утиски християн у деяких країнах почалися з утвердженням при владі націоналістичних партій із релігійним ухилом, як от в Індії, яка випередила Єгипет. Цього року «новими» представниками списку стали Мексика, Туреччина й Азербайджан.
Організація Open Doors укладає рейтинґ рівня переслідування на основі об’єктивних критеріїв, залучаючи незалежних експертів із різних країн. Враховуються різні аспекти релігійної свободи, такі як можливість відкрито визнавати свою віру та жити згідно з нею в приватній сфері, у сім’ї, в громаді, у церкві та в громадському житті країни проживання. Окремо до уваги береться рівень насильства, якого зазнають християни.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...