Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Образ на склі

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Образ на склі

У храмі м. Мукаче­во­го (Закарпаття) встановлюють небачених розмірів ікону, виконану на склі. «Таємна вечеря» займатиме 20 кв. м і важитиме близько тонни. Цей великий вітраж — насправді лише фраґмент монументальної ікони. Над нею художник Юрій Варга працює вже чотири місяці. Кожну деталь він погоджує із церквою.

Щойно ескіз ікони було затверджено, почалася копітка робота. Спочатку майстер виготовив матрицю: малюнок на папері в ориґінальному розмірі. Потім відтворив її картонну копію й поділив на маленькі частинки. За їх допомогою автор і вирізає вітражні скельця. Кожне з них треба відшліфувати, обгорнути спеціальною мідною фольгою й спаяти між собою. Готовий вітраж помістять у склопакет і вмонтують у стіну дерев’яного храму.

О. Василь каже, такої величі не буде більш ніде. Монументальну скляну ікону планують установити до Водохреща. Пізніше художник візьметься за вітражні вікна й виготовить для храму велику скляну люстру. Місцеві священики впевнені: це буде перша церква в Україні, так щедро оздоблена вітражами.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...