Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

Новий Папа Римський побив рекорд із канонізації

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Новий Папа Римський побив рекорд із канонізації

Папа Римський Франциск уперше провів обряд канонізації та зарахував до сонму святих 800 убитих християнських мучеників, побивши таким чином рекорд своїх попередників. Понтифік канонізував замордованих у XV ст. у місті Отранто італійських християн, які відмовилися перейти в іслам. Черепи жертв тепер прикрашають собор у Отранто. Тисячі вірян зібралися на площі святого Петра, щоби на власні очі побачити церемонію, задуману ще попередником Бенедиктом XVI.

13 травня на месу з Папою Франциском у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» зібралися працівники деяких інституцій Апостольської столиці, зокрема Папської ради в справах душпастирства мігрантів і подорожуючих і радіо «Ватикан». Вітання від українських слухачів Ватиканського радіо Святійшому отцеві передав редактор Українського відділу о. Теодосій Грень, ЧСВВ. По закінченні меси всі присутні мали нагоду особисто привітатися з понтифіком і коротко з ним поговорити.
Папа звернувся до о. Теодосія християнським вітанням «Христос воскрес!» Отець Теодосій нагадав Франциску про постать о. Степана Чміля, котрий у 60-х роках минулого століття був ректором Української малої семінарії в Римі. З усмішкою на вустах понтифік зазначив, що він пізнав візантійську традицію, зокрема український обряд, в Арґентині, коли ще підлітком прислуговував о. Степану Чмілю під час Божественної літургії.

До слова
Папа Римський Франциск засудив світову фінансову систему, назвавши її тиранією для бідних. «Гроші стали ідолом, ідеологією, яка просуває автономію ринків і фінансові спекуляції», – сказав понтифік. За його словами, «сьогодні людська істота сприймає себе як товар, який можна використати, а потім – викинути». «Гроші повинні служити, а не правити», – заявив Святійший отець. Обраний на конклаві перед Великоднем Франциск уже зарекомендував себе як поборник скромності. Як писав «Міст», він створив спеціальну групу в складі восьми кардиналів, які допомагатимуть йому в управлінні Римо-католицькою церквою й, насамперед, у реформуванні Римської курії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply