Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Новообраного главу УПЦ зведено на престол

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Новообраного главу УПЦ зведено на престол

В українському православному соборі Святого Андрія в м. Сілвер-спрінгу (штат Меріленд) 26 січня ц. р. відбулася інтронізація глави Української православної церкви (УПЦ) у США митрополита Антонія, який став четвертим предстоятелем цієї Церкви.
Митрополит Антоній був обраний на цю посаду Надзвичайним собором УПЦ у США, що відбувся в Митрополичому центрі м. Саут-Баунд-Брука (штат Нью-Джерзі) 6 жовтня 2012 року. Вибір Собору був підтверджений Синодом Константинопольського патріархату. До цього часу Митрополит Антоній обіймав пост місцеблюстителя митрополії та голови Консисторії УПЦ у США.
В урочистостях із нагоди інтронізації взяло участь понад 600 осіб. Серед присутніх були ієрархи православних і католицьких Церков, зокрема екзарх Вселенського патріархату в Північній Америці та глава Грецької православної архідієцезії Америки архієпископ Димитрій; глава УПЦ Канади митрополит Юрій; митрополит Української католицької церкви в США, архієпископ Філадельфійський Стефан Сорока; голова консисторії УПЦ у США, правлячий архієрей Західної єпархії УПЦ у США єпископ Даниїл; архієпископ румунської єпархії Православної церкви в Америці Нафанаїл; єпископи та духовенство цих Церков і Римо-католицької церкви й Апостольської нунціатури в США.
У заході також узяли участь посол України в США Олександр Моцик, Генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга, представники дипломатичного корпусу й української громади США. Під час урочистої церемонії екзарх Вселенського патріархату архієпископ Димитрій передав митрополиту Антонію вітальний лист від Вселенського патріарха Варфоломія I.
У своєму зверненні до присутніх новопризначений митрополит зазначив, що продовжуватиме труди своїх попередників, зокрема митрополита Костянтина, щодо збереження української православної традиції та культурної спадщини. Під час святкових урочистостей посол України в США Олександр Моцик зачитав привітання митрополиту Антонію від міністра закордонних справ України Леоніда Кожари, який побажав предстоятелю УПЦ у США: «Нехай Ваша мудрість і життєвий досвід будуть життєдайним джерелом в утвердженні християнського миру та злагоди, сприяють зміцненню національно-духовного життя українців у США та розбудові партнерських відносин між українським і американським народами».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply