Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Нове видання про Патріарха Йосифа

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Нове видання про Патріарха Йосифа
Упорядник книги Ірина Іванкович під час презентації

Упорядник книги Ірина Іванкович під час презентації

Розпочалися семестральні виклади Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А) й Осередку праці Наукового товариства імені Шевченка у Філадельфії. 9 жовтня у межах інавгураційного викладу відбулася презентація нового видання про слугу Божого митрополита Йосифа Сліпого (1892-1984) із нагоди 30-х роковин його смерті. Книга «Шлях у безсмертя. До 30-річчя відходу у вічність Блаженнійшого Патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984). Матеріали про смерть і похорон», що вийшла друком за сприяння американського товариства «Свята Софія», побачила світ наприкінці серпня ц. р. у львівському видавництві «Артос».
Упорядниками видання є екзекутивний директор ТСС-А д-р Ірина Іванкович і президент ТСС у Римі о. ліц. Марко Ярослав Семеген. Уперше книгу було представлено в родинному селі Патріарха Заздрості, що на Тернопільщині, у рамках урочистостей на вшанування пам’яті Великого Ісповідника Віри, які відбулися 6 вересня ц. р. Подальші презентації пройшли 19 вересня в Тернополі та 5 жовтня – у Римі.
Відкриваючи вечір, Леонід Рудницький, голова ТСС-А, розповів про передісторію видання, про структуру книжки та про її внесок у поглиблення вивчення постаті Слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого.
Відтак, детальніше публікацію представила Ірина Іванкович, літературний редактор видання, розповівши про працю над книжкою, про її структуру та значення для процесу дослідження багатогранності образу митрополита Йосифа Сліпого. Відгукнувшись на ідею о. Марка Семегена зібрати й видати пов’язані з похороном Патріарха матеріали, академік Рудницький написав вступне слово до збірки.
Як зазначила доповідач, праця над книгою велася надшвидкими темпами, адже перші дискусії в цій справі відбулися лише наприкінці травня. Процес добору матеріалів ґрунтувався на різних друкованих джерелах української діаспори в США й Італії.
Тематично книгу впорядковано за такими розділами: Некролог; Промови, телеграми, співчуття (промови Папи Івана Павла ІІ, Блаженнійшого Мирослава Івана Любачівського, митрополита Стефана Сулика, співчуття Президента Рональда Рейґана, заяви очільників громадських організацій); Репортажі (авторства Василя Маркуся та Миколи Галіва); Зі святими упокой (розділ, до якого ввійшли молитви за душу бл. п. Патріарха Йосифа авторства Дарії Кузик та Миколи Галіва); Замість квітів на могилу лягли поетичні рядки майстрів слова української діаспори.
Усі вони змальовують образ Патріарха, який, хоч і відійшов у вічність, проклав своїм сповненим страждань життям шлях у безсмертя. Естетичним обрамленням видання стала гравюра Патріарха Йосифа авторства маестро Андрія Мадая (1979), що її як дар Центру студій спадщини Патріарха Йосифа передав для потреб видання Ігор Шуст.
Ірина Іванкович висловила сподівання, що, доповнена численними світлинами з архівів Центру студій спадщини Патріарха Йосифа при ТСС-А, ця книжка ляже новим штрихом на портрет однієї з найбільш маркантних і непересічних постатей української історіографії — Блаженнійшого Йосифа Сліпого.
Під час презентації відбувся показ документального фільму за однойменною назвою «Шлях у безсмертя» (режисер — Марія Козак), у якому висвітлено основні аспекти пастирської діяльності митрополита Йосифа після звільнення з ув’язнення 1963 року, а також його пророчу візію долі України й Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Прес-служба Релігійного товариства «Свята Софія»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply