Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Нова послуга —заручини

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Нова послуга —заручини

Львівський міський відділ Департаменту реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) пропонує до послуг наречених старовинний обряд, що здавна побутує в традиціях українського народу, — «Заручини». Такий обряд запроваджено з липня ц. р. Як зазначено в розцінках за платні послуги відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Львівській області, обряд заручин коштуватиме 51 грн, у вихідні та святкові дні — 110 грн. За межами відділу РАЦС на проведення заручин молодій парі доведеться викласти 146 грн, а у вихідні й на виїзді — 200 грн.

До прикладу, повний обряд шлюбу у будній день витягне з гаманця 250 грн, у вихідний і святковий — 504 грн.

До слова, молода пара може провести й церковний обряд заручин. Як пояснюють в УГКЦ, заручини — це богослужіння, під час якого наречений і наречена обіцяють одне одному перед Богом, що будуть разом прямувати до вінчання. Заручини звершуються священиком у захристі або при західній стіні середньої частини храму. Священик одягає нареченим персні, якими вони опісля обмінюються трикратно. Чин заручин складається з благословення, великої єктенії, властиво заручин, пресвітерської молитви та відпусту.

З угоди заручин не випливає обов’язкова вимога укладення подружнього зв’язку, хоч можливим є відшкодування витрат, пов’язаних із майбутнім подружжям. Заручини не мають будь-яких правових наслідків і зобов’язують людей лише в сумлінні, так би мовити, наречені почуваються морально зв’язаними цим приреченням до взаємної лояльності та пошани. Належно розірвані заручини не є перешкодою до укладання іншого шлюбу, оскільки не надають подружніх прав і обов’язків. У церкві кажуть, що бажано, аби заручини відбувалися за рік до шлюбу або принаймні за шість місяців перед вінчанням.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply