Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Нечистий уселяється під ворожіння

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Нечистий уселяється під ворожіння

Верховна Рада України (ВРУ) 12 січня ухвалила закон, що забороняє рекламування послуг ворожок, магів, знахарів, екстрасенсів на телебаченні, у газетах і журналах. За заборону проголосували 320 із 408 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

Священнослужителі схвалюють такі дії ВРУ, однак кажуть, що зробити це слід було набагато раніше. «Який канал не включиш, а там — чортівня, дивитися не хочеться, — поділився своїми думками щодо цього о. Валерій Копійка, священик Української автокефальної православної церкви. — Заборона реклами на телебаченні — це добре. Але це, як на мене, — лише перший крок. За ним мав би бути й другий, третій… Зрозуміло, що вкрай складно буде викорінити таке явище, проте це не означає, що ми маємо сидіти склавши руки».

Отець Валерій нагадує, що Церква завжди виступала проти ворожіння, відьмацтва, хіромантії, спіритизму, називаючи це великим гріхом. «Якщо відкриємо Старий Заповіт, то побачимо, що Господь категорично забороняє ці речі. Ворожбити у своїй практиці заграють із темними силами. Тому Церква неґативно ставиться до їхньої діяльності. Це є гріхом проти першої Божої заповіді», — наголосив священик.

Відомому греко-католицькому священику-екзорцисту Василю Пантелюку (на фото)доволі часто доводиться рятувати людей, які стали жертвами відьом і ворожок. Він душпастирює на Донеччині, проте за спасінням до нього їдуть люди з усієї України та з-за кордону. «Гадалка напряму співпрацює з дияволом. Тому не варто чекати на допомогу від неї», — веде мову священик-екзорцист.

О. Василь Пантелюк розповів, що недавно йому довелося втішати одного молодого чоловіка, який постраждав через ворожку. «Історія — дуже показова: він мав дівчину, кохав її, планував побратися з нею. Але мало не перед самим весіллям дівчина пішла до ворожки, аби та сказала, чи підходить їй наречений. І «бабка» порадила їй шукати іншого. А люди вже готувалися до весілля. Дівчина кидає свого хлопця. Не прислухається до свого серця, а лише до порад ворожки», — розповів священик.

Він також зазначив, що бувають і більш фатальні наслідки спілкування з ворожкою. Це, коли на кавовій гущі гадають, варто людині лягати на операцію чи ні. Або ж, коли після сеансів у неї вселяється диявол. «Нечиста сила десь у 90 % випадків уселяється в людей під час сеансу в якогось чаклуна-екстрасенса чи ворожки. Таке явище — масове. Тим нещасним, які зверталися по допомогу, не те що не допомогли, а навпаки — нашкодили, зробили ще гірше. Потім люди йдуть до церкви. Це — після сеансів», — каже о. Василь.

О. Василь Пантелюк уважає, що держава повинна рішучіше боротися із цим злом, не гнівити Бога, і нагадує, що всі великі імперії, де заохочувалося ворожіння, ідолопоклонство, поклоніння темним силам, погано закінчили. «Ми знаємо, що всі великі імперії розпалися, бо поклонялися божкам, темним силам. Господь Бог ще в Старому Заповіті попереджав, щоби не було серед людей тих, які віщують і ворожать. Ці речі суперечать волі Божій: не знай інших Богів, не роби собі ідолів. А цим, власне, і займаються нині ворожки», — наголосив о. Пантелюк.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...