Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Не буде діалогу — буде ще більше кровопролиття

Автор:

|

Січень 30, 2014

|

Рубрика:

Не буде діалогу — буде ще більше кровопролиття

Блаженнійший Любомир, архієпископ-емерит Української греко-католицької церкви (УГКЦ), переконаний, що єдиним виходом із критичної ситуації в Україні є діалог. «Єдина розв’язка цієї ситуації в країні — можливість говорити, діалогувати, спільно шукати правди. Якщо цього немає, то немає й іншого способу розв’язувати труднощі. Якщо не буде такого бажання з обох сторін, то це приведе до ще більшого кровопролиття. Не знаю, може, хтось цього хоче, може, для нього це – відповідь, може, це є чиєсь бажання, аби проливалася кров. Якщо так, то немає про що говорити й немає людей чим потішити. Якщо тіла вмерлих, забитих їм не промовляють до сумління, то можемо чекати на ще більше загиблих. Отже, розв’язка — це діалог і ще раз діалог», — наголосив кардинал Гузар.

Він зауважив: влада повинна зрозуміти, що вона теж є частиною народу. «Влада — це люди, котрим доручено керувати країною, але це керування має бути повністю відповідальне за справжнє добро: мир, збереження прав, захист від нападів. Хто має владу, той несе цей тягар і за це мусить відповідати», — нагадав архієпископ-емерит. На його погляд, справжнього діалогу не було й наслідком цього є те, що кількох людей позбавлено життя. Проте ніколи не пізно почати діалог, упевнений Блаженнійший.
На запитання журналістів, чи він особисто намагався зустрітися з Януковичем, Любомир Гузар відповів, що такий крок було зроблено від Ініціативної групи «Першого грудня»: «Ініціативна група «Першого грудня» звернулася до президента, аби могти з ним діалогувати, обговорити цю ситуацію. Не бачу особливої потреби, користі говорити з підвладними, треба говорити з президентом, котрий остаточно відповідальний і котрий є гарантом Конституції. Він присягав на Євангелії та Конституції, що служитиме народові. Наскільки я знаю, до президента також звернулася Всеукраїнська рада церков, яка теж хоче зав’язати безпосередній контакт із ним, щоби знайти шляхи розв’язання проблеми», — розповів кардинал.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply