Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Настоятель каплиці УПЦ МП — громадянин РФ

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

Настоятель каплиці УПЦ МП — громадянин РФ

Український паспорт

Настоятель незаконно збудованої біля фундаменту Десятинної церкви в Києві каплиці Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Гедеон є громадянином Російської Федерації. Крім того, чоловік має фальшивий український паспорт. Про це повідомив Ігор Луценко, народний депутат України. «Близько місяця тому ми розкопали дуже важливу інформацію, з якої можна зробити такі висновки: Гедеон (Справжнє ім’я Юрій Самуїлович Харон, народився 10 червня 1960 року) є громадянином країни-аґресора. На першій світлині додаю копію його закордонного паспорту, виданого Росією десять років тому».
«Громадянин РФ Харон має фальшивий український паспорт, виданий (чомусь) аж на Волині, — продовжує політик. — Чому я вирішив, що фальшивий? Бо маю відповідь від Адміністрації Президента, де чітко вказано, що документи на особу з таким ім’ям та прізвищем до комісії при Президентові України з питань громадянства не надходили. Іншими словами, Україна у встановленому законом порядку громадянства такій особі не надавала».

Російський паспорт

«Бути одночасно громадянином іноземної держави та громадянином України не можна — якщо навіть гіпотетично Харон колись, при розпаді СРСР, отримав громадянство України, він також отримав і російське громадянство, і мусив вийти з громадянства нашого, — пояснює депутат. — Або ми мали його такого громадянства давно позбавити. Але, ймовірно, все набагато простіше. Харону просто хтось із оточення Януковича підігнав «лівий» український паспорт», — написав вважає п. Луценко. Він оприлюднив фотокопії паспортів Гедеона та відповідь Адміністрації Президента. Депутат також повідомив, що звернувся до Служби безпеки (СБУ) і Державної міґарційної служби України з проханням вжити заходів щодо Харона Ю. С. На думку політика, є усі підстави заборонити згаданому представнику Московського патріархату в’їзд до України.
У СБУ заявили, що не мають повноважень щодо перевірки у громадян України паспортів інших країн. Про це повідомила Олена Гітлянська, речник СБУ. Вона зазначила, що про це Служба безпеки неодноразово інформувала громадськість, але цю «недосконалість» законодавства продовжують використовуватися для звинувачень у начебто бездіяльності. «Ми наголошуємо, що ця проблема є надважливою в умовах російської аґресії та будемо вдячні народному депутату України Ігорю Луценку за внесення відповідних пропозицій на рівні депутатської законодавчої ініціативи», — додала речник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply