Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 3, 2020

Наслідки катувань священик долає у Львові

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Наслідки катувань священик долає у Львові

о. Тихон Кульбака

Уже три місяці о. Тихон Кульбака живе у Львові. Прихисток греко-католицькому священику надали ченці-редемптористи. У липні ц. р. панотця викрали сепаратисти й утримували 12 діб. Захопили звичайного священика в полон через те, що він належить до уніатської церкви, а, за новими правилами «Новоросії», греко-католицькі та протестантські церкви є забороненими.

Причиною ж знущань із о. Тихона стали його проукраїнські погляди. Священик розповідає, що його приспали й він не пам’ятає, як потрапив у приміщення, де його утримували. Це був якийсь покинутий санаторій чи дитсадок. Ні, Тихона Кульбаку не били, але сепаратисти дізналися, що священик — діабетик, тож відібрали у нього інсулін й давали лише хліб і воду.
Але то були ще не всі знущання. «Майже всі ми пережили досвід так званого фальш-розстрілу. Нас виводили й імітували розстріл. Це було дуже важко, дуже непросто. Наді мною такий експеримент теж провели. Скажу правду, що першого разу від страху та від несподіванки знепритомнів», — розказав душпастир.
Із полону панотця вибрався завдяки українським мусульманам. Саме вони вели перемовини із сепаратистами та домовлялися про передачу священика. У цей момент о. Тихон уже був у діабетичній комі. У реанімації він провів кілька тижнів. Пізніше його перевезли у Львів.
У місті Лева греко-католицький служитель займається переселенцями, адже він, як ніхто інший зараз, розуміє їх і підтримує. Щоправда, о. Тихон дуже нервує, адже більшість його парафіян залишилася у Донецьку. З ними він може спілкуватися лише телефоном. Люди телефонують під час обстрілів і нападів і просять отця про молитву. «Там зараз на певних умовах є наш священик. Він служить на всю окуповану територію. Я більше про це не можу говорити, бо існує небезпека, що він через це постраждає», — наголосив священнослужитель.
Тихон Кульбака — донеччанин у шостому поколінні. Батьки виховували його як звичайного радянського хлопця й навіть не підозрювали, що він кине медичний університет і змінить професію лікаря на сан священика. Отець Тихон переконаний, що Донбас є українським, адже його бабуся та дідусь спілкувалися українською, носили вишивки та вчили його віршів солов’їною. «Десять минулих років, починаючи з 2004-го, після Помаранчевої революції, яка стала для нас натхненням і сподіванням, почався жахливий експеримент над Донеччиною: Партія реґіонів нищила все, що було українського», — розповів священик. Наразі того, що чекає на нього у майбутньому, отець Тихон не знає, але переконаний: щойно все скінчиться, він стовідсотково повернеться додому на Донбас.

Ірина Папірник, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply