Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Народи повинні боротися та захищати скривджених

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Народи повинні боротися та захищати скривджених

Владика Любомир Гузар

У здоровому бажанні миру ніхто не повинен відмовлятися від участі в оборонній діяльності – чи-то збройній, чи-то альтернативній, як також не може нехтувати моральними засадами, виправдовуючи злодіяння виконанням наказів. Про це написав Блаженнійший Любомир Гузар у своїй статті-роздумах «До якого миру маємо прагнути?»

«Там, де є намір встановлювати мир за допомогою війни, не може бути навіть гадки про мир. Кожний народ, як і кожна людина, має право боронитися від нападу. Якщо напад є збройним, то й захист може бути збройний», — пише владика Гузар.
Колишній глава Української греко-католицької церкви розмірковує над природою війни та миру на прикладі ситуації на сході України. «Культурні народи ще в давнину діяли на підставі поняття, яке висловлювали у формі приказки: «Хочеш миру, готуйся до війни». Якщо держава думає про напад, про аґресію, то вона становить небезпеку для всіх інших. Навпаки, розбудова збройних сил для захисту життя та прав своїх громадян сприяє зміцненню бажання миру, загальному добру», — переконаний Блаженнійший.
Саме тому він упевнений, що держава повинна піклуватися про оборону. «Досвід показує, що в країнах, які зазнавали аґресії, гинуло багато людей, котрі не мали як і чим захищатися (наприклад, від бомбардування). Але крім жертв використання зброї ще мільйони людей згинули від усякого роду національних, етнічних, релігійних і навіть мовних переслідувань, — зазначив Любомир Гузар. — Народи можуть і повинні боротися проти такого насилля, яке не має жодного оправдання. У боротьбі проти несправедливості люди повинні допомагати одне одному. Народи, які населяють землю, мають гуртуватися, творити міжнародні структури, рішуче засуджувати напасників і ставати в обороні покривджених, котрим важко самим себе захистити».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...