Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

На Вінниччині відродили старовинну козацьку церкву

Автор:

|

Червень 15, 2017

|

Рубрика:

На Вінниччині відродили старовинну козацьку церкву

У селі Мала Ростівка на Вінниччині ентузіасти взялися за відродження унікального козацького храму XVIII ст. За радянської влади його хотіли зрівняти зі землею, але він вистояв, однак історичну пам’ятку ніхто не доглядав і вона руйнувалася прямо на очах.
Краєзнавець Микола Демчик показує світлини Покровської церкви, на яких зафіксовано, як вона рік за роком руйнувалася. Він переконаний, що до повного знищення храму залишалося лічені роки. Врятувати споруду вирішила родина місцевого фермера. «Була така думка: знести її і побудувати нову. Це було б швидше. Але вирішили залишити все ж цю історію. Оце все дерево, яке пройшло стільки років, намолене», — каже Микола Мотузюк.
Експерти підтвердили, що дерево справді відстояло 300 років. Дуб гарно опрацьований і за належного догляду стоятиме й удвічі більше, тож уцілілі автентичні балки вирішили не міняти. «Церкву підняли — вона лежала на землі, тут росли кущі та два дерева. Тросами й підняли», — каже Людмила Мотузюк, дружина фермера.
Відтворювати святиню вирішили по світлинах і спогадах старожилів. «Партія хотіла розібрати — люди не дали», — каже Марія Белінська, одна із них. Зі слів місцевих, востаннє у храмі служили ще 1943 року, відтоді ж він стояв пусткою та руйнувався. «Звертався в музей Пирогова, щоб її перевезли. Звідти приїхали, подивилися. З одного боку згодилися, а з другого сказали, що на це немає коштів», — розповів Дмитро Грицай, сільський голова Чагів.
Відновлена Покровська церква вже має купол і чекає внутрішніх робіт — її стіни будуть розписувати фресками. Реставрація ще триває, але у храмі вже почали правити служби. Декотрі жителі села Малої Ростівки зізнаються, що у церкві побували вперше. Та мріють, що козацький храм стане тепер візитівкою цілого краю та привабить туди туристів.

Анна Тітовська, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply