Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

На шляху до об’єднання

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

На шляху до об’єднання
Митрополит Макарій

Митрополит Макарій

Прес-центр Київської патріархії оприлюднив заяву, у якій закликав духовенство Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) «перегорнути сторінку розділення та відновити єдність». В Українській православній церкви Київського патріархату (УПЦ КП) сподіваються, що вже після Архиєрейського собору УАПЦ розпочнуться реальні кроки щодо про об’єднання, а Помісний Собор УАПЦ остаточно ухвалить рішення про єднання двох Церков.

«Київський патріархат підтримує та вітає позицію місцеблюстителя престолу УАПЦ митрополита Львівсього Макарія щодо нагальності та невідкладності справи церковного об’єднання. В умовах зовнішньої кремлівської аґресії проти України церковний і патріотичний обов’язок всіх прихильників автокефалії української Церкви перегорнути сторінку розділення та відновити єдність», — йдеться у заяві. «Ми знаємо, що невідкладне об’єднання УАПЦ та УПЦ КП є бажанням переважної більшості вірних і духовенства Української автокефальноі православної церкви. Також засвідчуємо, що цей процес має духовну підтримку Вселенського патріархату та православних українських Церков у діаспорі. Цього очікує й українське суспільство», —підкреслюють автори документу.
У Київській патріархії зазначають, що УПЦ КП шанує всі добрі досягнення УАПЦ та прагне до збереження її позитивного історичного спадку. «Ми усвідомлюємо значення самої назви «Українська автокефальна православна церква» та підтримуємо бажання зберегти його в церковних статутних документах».
«Київський Патріархат відкритий до конструктивного і плідного діалогу з УАПЦ та очікує, що у підсумку рішень Архієрейського собору УАПЦ цей діалог невідкладно розпочнеться, а Помісний Собор УАПЦ схвалить пстаточне церковне об’єднання прихильників автокефалії аравославної Церкви в Україні. Також Київський патріархат закликає всіх вірних обох Церков до молитви про успішне звершнення справи церковного об’єднання. І нехай усім нам в цьому допоможе Господь!», — наголосили в УПЦ КП.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply