Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

На шляху до єдиної помісної Церкви

Автор:

|

Серпень 06, 2015

|

Рубрика:

На шляху до єдиної помісної Церкви
Зустріч Президента з ієрархами

Зустріч Президента з ієрархами

Петро Порошенко вважає, що створення Єдиної помісної православної церкви в Україні сприятиме об’єднанню держави. Про це він заявив на зустрічі з представниками архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія І, котрі прибули в Україну для участі в заходах із нагоди Дня Хрещення Київської Русі.
Президент привітав на українській землі в такий важливий день керівників УПЦ у США та Канаді — митрополита Юрія (Каліщука), митрополита Антонія (Щербу), єпископа Даниїла (Зелінського) та представника УПЦ Данила (Білака). «Молитва Вселенського патріарха та його непорушна позиція на захист миру й єдності України допомагає нам зцілити рани, які наносяться України російською аґресією та терористами», — сказав глава держави.
Він наголосив, що Україна зараз переживає важкі та переломні часи. «Український народ молиться, щоб єдність настала і в церковному житті, і вдалося зробити те, до чого прагнуть всі українці, — створення помісної Церкви. Для нас це є мрією, яка допоможе Україні бути об’єднаною та зберегти принципи та традиції», — сказав п. Порошенко. Він зазначив, що держава не втручатиметься в процес створення єдиної Церкви.
Своєю чергу представники Вселенського патріарха відповіли, що для них велика честь бути присутнім на заходах у Києві, і висловили надію, що діалог про об’єднання українських православних Церков продовжиться.
За їхніми словами, Константинополь виступає за об’єднання українських православних християн.
Про це заявив митрополит Юрій Калищук, предстоятель УПЦ Канади з юрисдикції Вселенського патріархату. Владика акцентував на тому, що впродовж 700 років — від хрещення Русі та до кінця ХVII ст. — Київська митрополія належала до юрисдикції Константинополя. «Константинополь як матірна Церква українського православ’я знову готова виявити свою відповідальність за Церкву в Україні», — наголосив владика.
Як писав «Міст», на початку цього літа за активної участі посланців Константинопольського патріарха УАПЦ та УПЦ КП домовились об’єднатися у вересні ц. р. Відповідні комісії обох юрисдикцій ухвалили спільний документ. Вони констатували намір створити помісну православну Церкву в Україні та рекомендували керівництву УАПЦ та УПЦ КП юридично затвердити підготовку спільного об’єднавчого собору. Однак уже в липні ц. р., після втручання Москви, УАПЦ відмовилася від об’єднання з КП.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply