Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

На патріарха Кирила подали до суду

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

На патріарха Кирила подали до суду

До Замоскворецького суду Москви подано позов на патріарха Московського та всієї Русі Кирила про незаконне збагачення. Позивачем виступив колишній міністр охорони здоров’я, а нині священик Юрій Шевченко. Відповідачами заявлено патріарха Кирила (Володимир Гундяєв) і Лідію Леонову, яку предстоятель називає троюрідною сестрою.

Як повідомив син п. Шевченка, який діє на користь сім’ї, мета поданого позову — побачити меблі з помешкання патріарха в житловому комплексі «Будинок на набережній», які постраждали від будівельного пилу під час ремонту, затіяного по сусідству донькою позивача: «Позов заявлено до власника квартири Володимира Гундяєва й жінки, якої я особисто не знаю та яка подавала позов про відшкодування збитків».

За словами п. Шевченка-молодшого, оскільки вони виплатили за результатами попередньої судової справи майже 20 млн рублів, то мають повне право розпоряджатися меблями з квартири патріарха, які нібито довелося викинути й замінити на нові. Це, згідно з документами, представленими в суді, коштувало п. Леоновій 2 млн рублів.

«Нехай віддадуть нам ці стільці. Може, я їх зможу продати на аукціоні», — сказав Юрій Шевченко.

Зазначалося, що позов про незаконне збагачення було подано в суд ще 5 квітня, але тоді його було відхилено у зв’язку з тим, що сім’я п. Шевченка не виплатила 20 млн рублів родині патріарха. 16 квітня, після сплати боргу, позовну заяву було подано знову, однак рішення про можливість її розгляду ще буде ухвалюватися незабаром. Також має вирішитися питання про розгляд скарги на перше судове рішення Верхов­ним судом.

Як повідомлялося раніше, із позовом про відшкодування матеріальних збитків у Замоскворецький районний суд у червні 2011 року звернулася Лідія Леонова. Пославшись на те, що зареєстрована й проживає у квартирі будинку № 2 на вулиці Серафимовича м. Москви, вона вимагала від свого сусіда знизу — Юрія Шевченка — компенсації розміром 26 млн 95 тис. рублів матеріальної та 50 тис. рублів моральної шкоди. Така сума, на думку п. Леонової, мала відшкодувати наслідки несанкціонованого перепланування й переобладнання інженерних мереж.

Трохи пізніше жінка зменшила вимоги. У підсумку вийшло приблизно 20 млн рублів. Згідно з матеріалами справи, на час ремонту з помешкання патріарха вивезли всі меблі, картини, зняли штори. Основна стаття витрат — книги, 1 388 примірників. 1 листопада 2011 року суд задовольнив позовні вимоги та зобов’язав п. Шевченка виплатити 19 млн 707 тис. рублів, включаючи судові витрати.

Для того, аби змусити Юрія Шевченка сплатити борг, було заарештовано його рахунки й квартиру в будинку на вул. Серафимовича, а також заборонено йому виїзд за кордон. Лідія Леонова в рамках забезпечення першого позову подала другий — про визнання незаконною операції дарування квартири в «Будинку на набережній» доньці п. Шевченка — Ксенії. Попри те, що всі 20 млн Юрій Шевченко переказав на рахунок приставів ще 5 квітня, п. Леонова відмовилася від позовних вимог лише 13 квітня. Як розповів п. Шевченко-молодший, для того, аби розплатитися з патріархом, йому довелося продати помешкання в Петербурзі, узяти позику 4 млн і додати ще 3 млн рублів, відкладених на ремонт квартири в «Будинку на набережній».

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply