Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Митрополита намагалися усунути від управління УПЦ МП

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Митрополита намагалися усунути від управління УПЦ МП
Митрополит Володимир

Митрополит Володимир

Генеральна прокуратура України (ГПУ) розпочала карне провадження проти екс-президента Віктора Януковича, колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки, екс-міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка й інших колишніх високопоставлених осіб за фактом тиску на митрополита Володимира (Сабодана), главу Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), із метою усунення його від управління Церквою.

«Під час перевірки, проведеної за зверненням одного з народних депутатів, було встановлено, що митрополит Київський і всієї України Володимир дотримувався позиції невтручання Церкви в політику, чим викликав невдоволення в колишнього президента України, котрий бажав заручитися підтримкою УПЦ МП на виборах 2015 року», — ідеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Крім того, встановлено, що після невдалих спроб переконати митрополита Володимира зректися посади, Захарченко на вказівку Януковича організував «силами підпорядкованих йому працівників фізичну ізоляцію» архієпископа УПЦ МП Олександра (Драбинка), особистого секретаря та довіреної особи предстоятеля Церкви. «Однією з умов звільнення митрополита Олександра з ізоляції було переконати митрополита Київського й усієї України Володимира відректися від займаної посади», — поінформувала прес-служба.

Секретар предстоятеля УПЦ МП митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) підтвердив інформацію, поширену ГПУ, про тиск із боку колишньої влади на митрополита Київського й усієї України Володимира (Сабодана) із метою усунути його від займаної посади. «Як безпосередній учасник подій, про які йде мова в заяві прес-служби Генпрокуратури України, повідомляю, що викладене в заяві не суперечить дійсності. Тиск із боку колишньої влади на Блаженнійшого з метою усунення його від займаної посади справді чинився», — сказано в заяві митрополита Олександра.
Він також розповів, що звернутися з відповідним запитом щодо таких дій у ГПУ одного з народних депутатів 31 березня ц. р. «благословив безпосередньо сам митрополит Володимир». За словами митрополита Олександра, Генпрокуратура веде розслідування за фактами тиску, опитує свідків. «Слідство збирає докази грубого порушення законів і факти, що підтверджують реальну загрозу здоров’ю та життю митрополита Володимира у зв’язку з моєю вимушеною ізоляцією», — зазначив він.

Митрополит додав, що зараз не може розголошувати будь-які інші подробиці, оскільки це перешкодить проведенню досудового розслідування. «Упевнений, що зібрані в справі докази служитимуть не тільки юридичній відповідальності винуватців, а й морально-етичній відповідальності після того, як зібрані матеріали буде розглянуто на засіданні Священного синоду або Архієрейського собору УПЦ», — пояснив владика.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply