Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 18, 2020

Митрополит Володимир підозрює УГКЦ у підтримці «розкольників»

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Митрополит Володимир підозрює УГКЦ у підтримці «розкольників»

Митрополит Володимир (Сабодан), глава Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), звинуватив Українську греко-католицьку церкву (УГКЦ) у підриві міжхристиянського діалогу у зв’язку з визнанням таїнств хрещення, що відбуваються в Київському патріархаті. Про це сказано в доповіді митрополита Володимира, яка була зачитана на Архієрейському соборі в Москві.

«УГКЦ стала єдиною конфесією, яка дала фактичну підтримку українським розкольникам. Тим самим УГКЦ порушила принципи, вироблені в ході як православно-католицького, так і міжхристиянського діалогу, загалом», — ідеться в доповіді.
Предстоятель УПЦ МП нагадав, що в межах згаданого діалогу сторони зобов’язуються не вступати в офіційні контакти з тими церковними групами, які не мають канонічного визнання. «Наприклад, Православна церква не підтримує контактів із розкольницькими групами всередині Католицької церкви, сподіваючись на те, що й офіційні представники католицької сторони відмовляться від контактів із групами, що не мають спілкування зі світовим православ’ям», — заявив владика.
Митрополит нагадав, що 2012 року УПЦ КП скерувала звернення до настоятелів помісних православних Церков, а також Римо-католицької церкви (РКЦ), Церкви Англії й УГКЦ із проханням про визнання дійсності таїнств хрещення, які відбуваються в УПЦ КП. На звернення відреагували лише українські греко-католики. Причому, за словами митрополита, взаємини православних із греко-католиками в Україні «загалом, є не такими напруженими».
«Виникають лише окремі непорозуміння, головною причиною яких, на наш погляд, є спроби УГКЦ створювати та розвивати свої структури в реґіонах із переважаючим православним населенням. Слава Богу, нам удалося не допустити порушень громадського порядку та конфронтації на релігійному ґрунті. Однак небезпека виникнення такого протистояння зберігається», — сказав митрополит Володимир.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply