Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Мистецтво — про шлях до Бога

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Мистецтво —  про шлях до Бога

Перехід до Пасхи протяжністю 40 см: у галереї «ІконАрт» у Львові художники представили серію своїх ікон саме такого розміру. Роботи під спільною назвою «Перехід» — роздуми митців про земне життя, смерть і воскресіння Ісу­са Христа.

Художниця Уляна Нищук-Борисяк ділиться досвідом творення картини сакрального змісту: «Представлена робота «Зішестя в пекло». Я сама її для себе відкрила. Символом Ісуса Христа є червона лінія, стражі Ісуса — це серафимчики, а збоку є Адам і Єва, які спокутують гріх, і коло — як символ безконечності».

Ще одна учасниця виставки, Оля Кравченко, вирішила трішки схитрувати з розмірами: її триптих хоч і сягає заввишки 40 см, але на одному з образів пекло зображене нижче — так, наче воно розташоване поза межами ікони. Художниця розповіла: «Для мене перехід — це є символ трьох днів: п’ятниці, суботи та неділі. Саме ці дні ми відзначаємо. Власне, їх я й пояснюю в цьому триптиху. Перша ікона — це розп’яття. Це — п’ятниця, коли ми йдемо до плащаниці. Ісуса розіп’ято за нас, тому там, крім Нього, ще багато облич. На другій іконі зображене «Зішестя в пекло», а третя — це вже надія на спасіння. Усі люди тут — щасливі, тягнуться до сонця».

Ще один автор виставки — Остап Лозинський — експериментує з формами та кольорами, на його іконах перехід від гріха до святості — це стремління від чорних до світло-сірих тонів. Усі ці зовсім не традиційні ікони на традиційну тематику можна побачити в галереї «ІконАрт» до 22 квітня.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply