Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

МП карає священиків за примирення з КП

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

МП карає священиків за примирення з КП

Митрополит Віссаріон

Митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон заборонив служіння священику Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) протоієрею Віталію Ейсмонту за його заклики до примирення між УПЦ МП і Українською православною церквою Київського патріархату (УПЦ КП).

Настоятеля Покровського храму в селі Холосному Коростенського району Житомирської області Віталія Ейсмонта «покарали забороною на служіння» за те, що він прагне до примирення й об’єднання з УПЦ КП.
У повідомленні прес-служби УПЦ КП ідеться про те що на місце о. Віталія у село Холосне вже призначили нового священика. Відтак, о. Віталію заборонили відправляти богослужіння й отримувати платню на приватні потреби із церкви. У Віталія Ейсмонта – багатодітна сім’я, і він у цій ситуації залишився без засобів для виживання.
В УПЦ КП зазначили, що вони підтримують отця Віталія Ейсмонта та намагаються допомогти у вирішенні ситуації, що склалася. «Київська патріархія послідовно підтримує та пропагує ідею створення єдиної української Церкви. Зараз і в Київській патріархії, і в Московському патріархаті працюють комісії для об’єднання Церков. Відповідно, це мало би означати, що Московський патріархат також є прихильником ідеї об’єднання. Але натомість там карають тих людей, котрі пропагують цю ідею», — зауважив владика Єсвтратій (Зоря), речник УПЦ КП.
На запитання, чи готова УПЦ КП допомогти о. Віталію з місцем служіння, у патріархії відповіли ствердно: «Якщо отець Віталій Ейсмонт звернеться до нас із проханням прийняти його й буде готовий служити як клірик Української православної церкви Київського патріархату, його радо привітають».
Сам протоієрей Віталій поки що має намір зробити певну паузу в житті. «Наразі в мене немає чітких планів, я буду молитись і чекатиму, що політика Московського патріархату щодо об’єднання зміниться. Якщо ж ні, то мені доведеться перейти до УПЦ КП, хоча я ніколи про це не думав», — розповів священик. Протоієрей Віталій віддав служінню Церкві в сані священика 22 роки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply