Новини для українців всього свту

Thursday, May. 28, 2020

Москва готує альтернативний всеправославний собор

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

Москва готує альтернативний всеправославний собор

Патріарх РПЦ Кирило

Російська православна церква (РПЦ) готує свій альтернативний Собор, який назве Всеправославним, на якому московського патріарха Кирила планують наділити авторитетом першості. Такий крок спрямований на применшення ролі Константинополя у світовому православ’ї. Про це заявив архієпископ Євстратій (Зоря), речник Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).
«У рамках підготовки такого «анти-Критського собору» відбувалося і минулорічне святкування 100-ліття відновлення Патріархії в РПЦ. Насправді це був лише привід зібрати голів Церков і провести ніби «генеральну репетицію», показати, що Фанар (Константинопольський патріархат) не зміг зібрати всіх на Крит, а Москва — може, тому вона — реальний центр тяжіння для світового православ’я», — заявив владика.
Водночас, за його словами, Константинопольський патріархат добре зрозумів ці наміри, тому ні Вселенський патріарх Варфоломій, ні його делегація у святі участі не брали. Також було відсутнє й представництво від Афін.
Після цього між РПЦ і Вселенською патріархією розпочалася дипломатична війна. «Москва зараз робить дві речі, жодна з яких не свідчить про бажання хоча б компромісу. По-перше, РПЦ продовжує роботу з концентрації навколо себе цілих Помісних церков та окремих ієрархів у тих Церквах, де не може вплинути на предстоятелів (як от у Греції). Мета — «анти-Собор», який би складався з архієреїв, а не лише з делегацій, бо таким чином РПЦ зможе забезпечити представництво від усіх Церков, навіть проти волі предстоятелів, і заявити про «всеправославність», — зазначив архієпископ.
Він також додав, що РПЦ лякає «великою схизмою», бажаючи цим самим паралізувати волю своїх опонентів. Водночас, на думку владики, розділення православ’я вже відбулося. «Москва й її союзники вже відступили від єдності, відкинувши Собор. Тож перед Фанаром і Помісними церквами постає питання: чіплятися за примарну «єдність», умиротворюючи аґресора, чи чинити опір? Історія та сучасність доводять, що умиротворення аґресора веде не до миру, а до відкладання війни, посилення аґресора та важчих наслідків конфлікту, коли він неминуче розпочинається», — заявив речник УПЦ КП.
В таких умовах, на його переконання, єдиний логічний, розумний і відповідальний крок для розв’язання всього комплексу проблем — визнання автокефалії Церкви в Україні. «Це позбавить Москву можливості доказово стверджувати, що РПЦ є найбільшою Помісною церквою. Це з теперішньої парадигми «слов’яни проти греків» переведе протистояння в парадигму «противники єдності проти прихильників», адже Київ, як найбільша після Москви слов’янська Церква, буде на боці Константинополя», — наголосив архієпископ Євстратій.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply