Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Молитися в Софії Київській — це мати доступ до своїх джерел

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Молитися в Софії Київській — це мати доступ до своїх джерел

Почесний патріарх ПЦУ Філарет не дозволив Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ) відправити Службу Божу в Софії Київській. Ситуацію пояснив Блаженнійший Святослав, глава УГКЦ. «Для нас, греко-католиків, не йдеться про право на нерухомість, а визначальними є дві речі — цінності та стосунки. Коли ми говоримо про собор Святої Софії, то маємо на думці певні християнські цінності, християнське коріння європейської української цивілізації, а не храм, не нові місця для богослужіння», — поділився він своїми думками. — Якщо йдеться про дискусію довкола Софійського собору та про можливість звершувати богослужіння різним Церквам, скажу щиро, ця дискусія мені дуже не подобається, бо набула нецерковного характеру».
За словами духовного лідера греко-католиків, собор Святої Софії, наша київська християнська спадщина, є спільним майданчиком, де всі спадкоємці можуть зустрічатися, бути присутніми. Тож тепер ця дискусія мусить перерости у відкриття наших спільних коренів.
«Якщо ми говоримо про цінності чи християнське коріння, то хочемо звернути увагу, що Свята Софія — не лише храм, а певна цивілізаційна матриця Київського християнства, божественна мудрість. Тому можна посідати Софійський собор, та не мати Софії Київської, — зауважив владика. — Чому я кажу, що ці цінності є під певною загрозою? Бо, з одного боку, ми бачимо, що привласнити собі такого типу коріння хоче ідеологема «руского міра», яка по-своєму інтерпретує зміст християнських засад у сучасному державному, культурному чи цивілізаційному просторі. З іншого боку, певні уявлення про європейськість (які, на жаль, вже поширені в Україні) полягають у відмові від християнського фундаменту та цінностей. На моє глибоке переконання, і те, і те — хибні твердження. Коли ж ми говоримо про святософійські цінності, то маємо на увазі фундамент, засаду нашого церковного, громадського буття. Це нам потрібно оживлювати, відкривати і втілювати в життя. На жаль, часто лунає така думка: хто посідає Софію, той посідає Україну — тут ідеться про посідання Софійського собору. Гадаю, що це дуже небезпечна теза», — наголосив очільник УГКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply