Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Молилися за Україну та «Небесну сотню»

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Молилися за Україну та «Небесну сотню»

Очільники українських церков під час панахиди

В Українському культурному центрі при Консисторії Української православної церкви в США 30 березня ц. р. відбувся вечір пам’яті «Небесної сотні» — учасників Євромайдану в Києві та протестів у інших містах України, котрі загинули від каральних дій влади Януковича. 

Вечір почався символічною хресною ходою, яку провели в залі, оскільки негода не дала змоги вийти на вулиці Савт-Бавнд-Бруку. Ходу очолила молодь зі свічками. Далі йшли дипломати з України, провідники українських Церков, численні священики, парафіяни церкви Св. Андрія Первозваного, представники громади.
Разом з усіма йшли посол України в США Олександр Моцик із дружиною Наталією, перший секретар посольства України Ореста Старак, Генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга, віце-консул Костянтин Ворона.
У залі були виставлені портрети полеглих із короткими розповідями про кожного з них і запаленими свічками.
Панахиду відслужили митрополит Української православної церкви в США Антоній і єпископ цієї Церкви Даниіїл, митрополит-архієпископ Української католицької церкви в США Стефан Сорока, єпископ Павло Хомницький. Під час панахиди були оголошені імена полеглих.
Обидва митрополити виступили з промовами-проповідями, присвяченими Україні та її героям. Владика Сорока звернув увагу на свободи, якими користуються закордонні українці та яких бракує людям в Україні, особливо в Криму. Він говорив про «Небесну сотню», герої якої віддали за свободу народу найдорожче — свої життя, закликав до молитви за полеглих. Митрополит Антоній промовляв англійською мовою, двічі повторивши: «Герої не вмирають!» Виступив також Єпископ Даниїл.
Після панахиди розпочалася мистецька програма, яку відкрив показ прозірок про Майдан і його полеглих учасників. Віршоване жалобне слово читали Єпископ Даниїл і директор Українського історично-освітнього центру Наталя Гончаренко. Лунали жалобні піснеспіви. Сцена навмисне не була освітлена – напівтемрява посилювала тужливий настрій залу.
На сцену вийшов секстет «Доміне» Української автокефальної православної церкви. Гості з Івано-Франківська — о. Юрій і Віталій Мулярчуки, Руслан Рольний, Василь Сморжанюк, два Ярослави — Ткачук і Белей — заспівали шість пісень: «Я схиляюся до Тебе», «Моліться всі», «На Вавилонських ріках», «Ой, у лісі, на поляні», «Ой, там, при долині», «Гей, пливе кача». Після секстету учні Школи українознавства при церкві Св. Андрія Первозваного (директор Галина Маринець) виступили зі співом і декламаціями.
Виголосили промови посол Олександр Моцак і Генеральний консул Ігор Сибіга. Єпископ Даниїл прочитав листа з Майдану до мами героя. На завершення було показано відеофільм прощання з «Небесною сотнею» в Києві в супроводі жалобного гімну Майдану за «Небесною сотнею» — «Гей, пливе кача». Фільм завершував напис «Герої не вмирають!», який став лейтмотивом усього вечора.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...