Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Майдан не має права не перемогти!

Автор:

|

Лютий 13, 2014

|

Рубрика:

Майдан не має права не перемогти!

Усе частіше перед кожним активістом чи просто громадянином, котрий симпатизує Майдану, постає запитання: а що буде далі? Як рухатися, як міняти устрій у подальшому? Подібні проблеми постають і перед духовними особами, котрі не лише беруть активну участь у протесті, а й намагаються встановити напрям, у якому варто простувати вірянам. Про це й про загальні духовні тенденції України турбується єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ Римо-католицької церкви (РКЦ).

Для владики безсумнівним фактом є те, що українці мають право на протест, а Церква мусить підтримати народ, тому що треба реагувати на прояви зла. Але при цьому не варто зосереджуватися на революції в межах лише однієї вулиці, оскільки поступ має охоплювати всі аспекти життя.
«Тут постає питання: чи змінимося ми, коли все мине? Не можна вбивати не лише на вулиці Грушевського, а й у лікарнях, де постійно гинуть люди. Не можна брехати у буденному житті, не можна давати хабарів — це мають бути всесуспільні зміни. Виходьмо далі за межі Майдану, робімо християнство в нас самих!» — закликає владика.
Популярною темою для диспуту серед християн за період майданування стало те, чи всі закони є від Бога й чи можна не коритися чинній владі. Однак подальші події довели, що такі дискусії – недоречні, коли вже є жертви протистояння. У такому разі єпископ нагадує постулат Церкви: «Закон, який є неможливим до виконання, уже не є законом. До неможливого ніхто не є зобов’язаним — оскільки я не буду мати гріха на сумлінні».
Майдан поділив Церкви на дві загальні категорії: церкворечників і пастирів. Відтак, церкворечники — це ті служителі, котрі висловлюються в миролюбному дусі. Пастирям відведена роль активного соціального служіння та повного долучення до подій.
Єпископ Широкорадюк певен, що всі речі треба називати своїми іменами й саме тому Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій нерідко згадується як «безрадна рада». Показовим став приклад, коли всі високі служителі намагалися потрапити на зустріч до Януковича, а наступного дня, коли відбувався аналогічний візит до опозиції, прийшли далеко не всі. Тобто, уже за цим кроком можна розгледіти поділ і певні політичні перестороги духовних керівників.
Нагадаємо, що саме Станіслав Широкорадюк тоді запропонував опозиції вирушити на термінову зустріч до Адміністрації президента, після чого сам пішов на Майдан, аби пояснити людям, чому було зроблено такий крок без їхнього дозволу. Обурило владику й те, що не було жодного дієвого засудження розгону Майдану в ніч на 30 листопада, окрім як спільної заяви від Церков.
«Я не можу прийти на Майдан і казати людям те, що відрізняється від того, що я казав парафіянам на службі. Але нерідко діє принцип «ти тут краще промовчи», щоби не було негативних наслідків. Ми маємо піднімати свою «Східну Африку», проводити духовну роботу, аби люди не залишалися в рабстві», — наголосив владика.
Єпископ пропонує повернутися до духовних змін, сконцентруватися на них і допомагати формувати свідомість людей, щоби революція відбувалась і в їхніх серцях щодня й усюди. Для цього, на його думку, треба повернути один день, який кожен віддаватиме Богу: якщо Господь буде в нас на першому місці, то все інше також стане на свої місця.
Окрім того, діюча влада, запевняє душпастир, уже чотири рази припустилася грубих помилок, не використавши досвіду минулого: це – непідписання Угоди з ЄС, побиття студентів, прийняття законів від 16 січня та підготовка нових законопроектів. Але результату треба очікувати, тому що Бог зробить так, як буде необхідно. «Те, що ми молитимемося, не означає, що ми будемо тихими та покірними. Бог карає зло тим, що відбирає розум, і зло знов наступає на ті самі граблі. Однак головний наслідок Майдану є вже зараз — ми не так боїмось, як боялися раніше», — підсумував єпископ РКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply