Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Люди втратили розуміння дитини як дару

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Люди втратили розуміння дитини як дару

Україна перетворюється на Мекку сурогатного материнства. Якщо у багатьох європейських країнах і у світі загалом його заборонено законодавством, то в українській державі це явище доволі популярне: жінкам за чималі гроші пропонують удатися до технології штучного запліднення або ж сурогатного материнства.

Здається, що з розвитком репродуктивних технологій, який відбувся за останні роки, люди втратили розуміння дитини як дару. Таку думку висловив о. д-р Ігор Бойко, керівник Школи біоетики Українського католицького університету (УКУ), член-кореспондент Папської академії Pro Vita, декан філософсько-богословського факультету УКУ. Експерт зазначив, що часто сурогатне материнство подають як певний метод лікування безпліддя: «Я із цим абсолютно не погоджуюся, бо вважаю, що безпліддя лікують за умови виявлення фізіологічних показників у чоловіка чи жінки в подружжі. В Україні ж сурогатне материнство — непоганий бізнес. Послуги сурогатної матері в окремих клініках коштують від 130 тис. грн і вище. Питання: це справді — бажання допомогти комусь чи, радше, заробити легкі, на перший погляд, однак такі брудні гроші? Люди, які мають проблеми з безпліддям, у відчаї готові йти на цей крок і віддавати все, аби мати свою дитину за будь-яку ціну».

Варто зазначити, що у світі закон забороняє сурогатне материнство, бо така практика, як зазначає о. Ігор, порушує право дитини народитися в сім’ї, порушує єдність подружньої пари, вірність партнерів, нерозривність шлюбу. У Німеччині за це можна сісти за ґрати на три роки. В Італії за намагання рекламувати комерціалізацію гамет, ембріонів чи організувати сурогатне материнство можна відбути покарання від трьох місяців до двох років позбавлення волі та заплатити штраф розміром від 600 тис. до 1 млн EUR.

Керівник Школи біоетики вважає, що зараз світ утрачає усвідомлення цінності людського життя, зокрема в момент його зачаття та розвитку на ранніх стадіях: «Від 1978 року, коли народилася перша дитина «з пробірки», на світ з’явилося вже 4,3 млн таких малюків. Але статистика свідчить, що 120 млн дітей через цю практику знищили».

Як альтернативу до штучного запліднення та сурогатного материнства Церква пропонує насамперед лікувати безпліддя. Зараз існує безліч нових технологій, які дають змогу спостерігати за природними циклами жінки, лікувати безпліддя, допомагають завагітніти, але при цьому — не створювати штучним шляхом і не знищувати людське життя.

«Ще одна альтернатива — усиновлення. У світі є багато дітей, які потребують батьківської опіки. Якщо ви хочете ділитися подружньою любов’ю, то можна всиновити дитину чи стати прийомними батьками. Адже з цими дітьми вже вчинили несправедливо — хтось їх покинув, відмовився від них. Вони потребують сімей, котрі були би гостинними та сповненими любові. У вас немає дітей, а в них батьків — у кожного може з’явитися шанс і надія!» — підсумував о. Бойко.

Прес-служба УКУ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply