Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Люди в масках катували священика УГКЦ

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Люди в масках катували священика УГКЦ
о. митрат Василь Завірач

о. митрат Василь Завірач

У ніч на 18 травня невідомі злочинці скоїли розбійний напад на греко-католицького пароха селища Більшівців Галицької району Івано-Франківської області о. митрата Василя Завірача. Приблизно о другій ночі бандити зламали вікно, проникли в помешкання душпастиря та вимкнули електроживлення. Потім облили ліжко, на якому спав священик, займистою рідиною та підпалили, опісля зв’язали жертві руки й ноги та, кинувши долілиць, почали катувати. Били по голові, періодично прикладаючи до потилиці електрошокер, бризкали в обличчя й очі аерозолем з надзвичайно різким і неприємним запахом, підпалювали пальці рук, після чого на тілі залишилася численні гематоми та пухирі.

За свідченнями о. Василя, злочинців було, щонайменше, двоє, розмовляли вони російською. Розгледіти їх він не міг, тому що було темно, та й очі були забризкані їдкою отрутою. Лишень на початку нападу священик, пручаючись, устиг розгледіти, що один із них був у масці. Потім зі священика здерли нагрудний медалик, перстень і стали вивертати шухляди та полиці в шафі. Не задовольнившись мародерством, почали вимагати грошей, постійно катуючи електрошокером, розпиленням балончика в обличчя, б’ючи кулаками та погрожуючи вбивством.
Тортури тривали близько години. Нарешті, бандити облили голову о. Василя алкоголем, розпилили в обличчя велику кількість аерозолю й зі словами: «Сильний, ґад!» – обв’язали жертву електрокабелем. Потім накрили голову чоловіка подушкою, сказавши наостанок: «Ето уже нєдолго», та відійшли.
Панотець не знепритомнів від розпиленої отрути, на що, вочевидь, розраховували злочинці, і таким чином залишився живим. Згодом із неймовірними зусиллями священикові вдалося частково звільнитися від пут і докричатися до сусідів, котрі й викликали міліцію. Щоправда, правоохоронці приїхали аж через дві години, коли за розбійниками вже й слід прохолов.
На думку о. Василя, котрий поступово оговтується від травм і шоку, скоєний бандитський напад мав на меті не так пограбування, як нагнітання страху, залякування як духовенства, так і вірян. Мешканці Більшівців і навколишніх сіл після випадку такого жорстокого знущання зі священика вже тримають у своїх оселях вила й лопати, щоби хоч якось захистити свого пастиря й власні сім’ї від можливих нічних візитерів-садистів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply