Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Літню школу присвятили Йосифу Сліпому

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

Літню школу присвятили Йосифу Сліпому

В Інституті св. Климента Папи в Римі пройшла Літня школа з нагоди 50-ліття звільнення патріарха Йосифа Сліпого. Учасники школи вивчали так званий римський період біографії митрополита, його погляди на догматичні й історичні основи УГКЦ. 

Звертаючись до учасників школи Іван Дацько, директор інституту, розповів про заснування Українського католицького університету (УКУ) у Римі, його місію та завдання згідно із заповітом Йосифа Сліпого: «Для патріарха служіння науці стояло нарівні з його священичим служінням і свідченням ісповідника. Завданням новоствореного університету було виховання молодого покоління, готового присвятити себе науці та застосовувати набуте знання в житті».
Навчальна програма літнього академічного курсу передбачала знайомство учасників із спадщиною патріарха Йосифа в Римі, курс лекцій і семінарів. Лекторами школи стали викладачі різних наукових інституцій і університетів з України та з-за кордону. Також відбувся семінар-презентація фондів історичного архіву УГКЦ у Римі, а його дослідники розповіли про впорядкування й опрацювання архівних матеріалів.
Навчальний курс завершився Божественною літургією 11 липня. «Інститут св. Климента Папи в Римі часто організовує літні школи, щоб науковці мали змогу краще вивчити спадщину визначних постатей в історії УГКЦ, а відтак, зрозуміти сучасний стан і розвиток нашої Церкви», — сказав о. Іван.
Додамо, що Інститут св. Климента Папи в Римі був заснований патріархом Йосифом Сліпим після звільнення з багаторічного заслання в Сибіру. Тепер він є осередком УКУ в Римі, а його основним завданням є сприяння академічному обміну між УГКЦ і Ватиканом через організацію міжнародних конференцій, а також продовження традиції літніх шкіл, закладеної патріархом Сліпим.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply