Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Константинополь може надати ПЦУ статусу патріархату

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Константинополь може надати ПЦУ статусу патріархату
Патріарх Філарет

Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет пояснив, чому його не запросили до Стамбула на урочистості у зв’язку з врученням томосу і за яких умов ПЦУ зможе отримати статус патріархату. За словами Філарета, його не запросили до Стамбула, бо він має чин патріарха, а ПЦУ має статус митрополії. «Мене не запросили тому, що вони не хочуть визнати Українську православну церкву (УПЦ) у статусі патріархату, а визнають наразі лише статус митрополії. А я патріарх, і якщо буду присутній на цьому врученні як патріарх, то це означає, що Вселенський патріарх визнає українську Церкву в статусі патріархату», — наголосив він.
При цьому владика вказав, що Константинополь не виключає можливості надання ПЦУ статусу патріархату. «Якщо все українське православ’я об’єднається в одну Церкву, це буде підстава для надання УПЦ статусу патріархату. Тому ми є патріархатом, але лише в Україні, тобто невизнаним. А визнані ми як Київська митрополія», — зазначив він.
Філарет вважає, що завдання української Церкви полягає «у продовженні об’єднання з парафіями та духовенством Московського патріархату (МП)». «Коли ми об’єднаємося, тоді і звернемося до Вселенського патріарха з проханням надати нам статус патріархату», — підсумував він.
Крім цього, Філарет заявив, що його не задовольняє поточний статут Церкви, написаний Константинополем. За словами Філарета, на наступному Помісному соборі необхідно прийняти Статут ПЦУ. «Не Київської митрополії в складі Константинопольського патріархату, бо ми зараз користуємось цим Статутом, грецьким. Нам як автокефальній Церкві треба мати свій український Статут, який маємо затвердити на Помісному соборі. Тому чекаємо скликання Собору УПЦ, на якому треба прийняти Статут нашої церкви», — заявив почесний патріарх.
«Вони нам сказали так: поки що приймайте цей Статут, який ми вам пропонуємо, а коли отримаєте томос, ви автокефальна Церква і приймайте такий Статут, який вам потрібний. Ми діємо законно, не проти Вселенського патріархату», — зазначив владика.

Коментар експерта
Олександр Саган, відомий релігієзнавець, доктор філософських наук:
— Чому «грецький порядок нас не задовольняє»? «Нас» — це кого саме опитували? Як усе сумно вже 11 років не можемо обійти одні й ті ж граблі. Коли ж прийде зрозуміння, що ПЦУ — це не «легалізований» Київський патріархат, а нова Українська Помісна Православна Церква, яка повертається до своїх українських (грецьких) коренів? Чого чіплятися за ті традиції, які не лише не характерні для українців, але й не додають у поступі Церкви? На теперішньому етапі розвитку ПЦУ «постійне членство у Синоді» може зупинити переходи ієрархії із УПЦ МП. Без усвідомлення цього і багато чого подібного ПЦУ так і буде тупцювати на місці… І ще, вражає цитата: «Якби митрополит Михаїл не зняв своєї кандидатури (з виборів предстоятеля. — Ред.), то Київський патріархат існував би й надалі, лише не відбулося би Собору». Але без Собору не було б томосу та визнання ПЦУ. Тобто, або те, що я хочу, або пустеля. Щось подібне було й 2008-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply