Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Конкурс декламації з нагоди 25-ліття виходу з підпілля УГКЦ

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Конкурс декламації з нагоди 25-ліття виходу з підпілля УГКЦ

Учасники та члени журі конкурсу

Історія Української греко-католицької церкви (УГКЦ) — це сув’язь непохитної твердості її мучеників за віру Христову, незгасимої жертовності її кліру, чернецтва й вірних, непоборної сили духу в боротьбі за право існувати та проповідувати Слово Боже на своїй землі та поза її межами. Заборонена, переслідувана, нищена, запроторена за ґрати сибірських ҐУЛАҐів і в катакомби совєтським режимом після Львівського псевдособору 1946-го, вона не лише вистояла випробування часом, але з новими силами покинула підпілля 1989 року й відновила свою діяльність в Україні.

Із нагоди 25-ліття легалізації УГКЦ Центр студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, що діє при Релігійному товаристві українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А), і в співпраці з «Нашою українською рідною школою» (НУРШ) й Українською федеральною кредитовою кооперативою «Самопоміч» провів конкурс декламації «Одна Сибір неісходима…»
Метою заходу було не лише відзначити знаменну дату виходу Церкви з підпілля, а й зацікавити молоде покоління стражденною історією Катакомбної церкви та долею її мучеників. Саме тому конкурс був організований із думкою про учнів 5-12-х класів НУРШ у Філадельфії, котрі за допомогою учителів і батьків підготували до цієї події вірші українських материкових і діаспорних поетів: Лесі Храпливої-Щур, Зої Когут, Романа Завадовича, Леоніда Полтави, Василя Ящуна й інших.
Конкурс відбувся в приміщенні кімнати імені Куземського, розташованої в Українському освітньо-культурному центрі в Дженкінтавні (штат Пенвильванія). Журі, до складу якого ввійшли: Ольга Костів, директор НУРШ; Галина Келлер, СЕО кредитівки «Самопоміч»; Марія Костюк, учителька НУРШ; Альберт Кіпа, заступник голови товариства «Свята Софія» — очолив академік Леонід Рудницький, видатний літературознавець, професор Університету Ла Саль, Пенсильванського університету й засновник Центру студій спадщини Патріарха Йосифа.
Журі оцінювало 13 конкурсантів за такими критеріями: плавність декламації, чіткість вимови, інтонація, артистичність виконання, драматизм декламації, постава. Звертаючись до конкурсантів, академік Рудницький зазначив, що УГКЦ, яка понад 40 років провела в підпіллі, зараз, на жаль, знову опинилася перед загрозою імперських посягань чужинців. Тому поезія, яку учні підготували до цього конкурсу, є також і молитвою до Бога за Церкву та її вірних.
У підсумку журі визначило трьох лавреатів, котрими стали учениця 6-го класу Анастасія Блощинська й учениці 9-го класу Юлія Курилець і Христина Білецька. Переможцями конкурсу стали: учениця 9-го класу Наталія Бабійчук (перше місце), учениця 5-го класу Іванна Куйдич (друге місце) й учениця 6-го класу Діяна Савчин (третє місце).
Вітаючи всіх конкурсантів, Ольга Костів і Галина Келлер високо оцінили рівень підготовки учнів і подякували організаторам за ідею проведення конкурсу. Усіх учасників було нагороджено дипломами та призами, що їх надав Центр студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, а головний спонсор конкурсу — Українська федеральна кредитова кооператива «Самопоміч» — зафундувала цінні призи лавреатам і переможцям.
Прес-служба ТСС-А

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply