Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Конфліктів між УГКЦ і УПЦ МП немає

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Конфліктів між УГКЦ і УПЦ МП немає

Курт Кох, президент Папської ради сприяння християнській єдності, відзначив той факт, що останнім часом істотно зменшилася кількість звинувачень у прозелітизмі греко-католиків у західній Україні з боку православних. 

Про це він сказав у Львові під час відвідин Українського католицького університету (УКУ), відповідаючи на запитання журналістів, чи може Ватикан поставити Москві умову припинити звинувачувати греко-католиків у прозелітизмі, оскільки в самій Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) не вважають, що стосунки з греко-католиками зараз є конфліктними. «Такі звинувачення з боку православних сьогодні вже не так часто звучать, як це було в минулому», — сказав гість УКУ.
Кардинал Кох наголосив, що саме питання прозелітизму є дуже складним, бо не кожне звинувачення в прозелітизмі має під собою справжнє підґрунтя. «За цим питанням стоїть проблема свободи вибору окремої людини. Кожен має право обирати ту конфесію та Церкву, до якої хоче належати. Тому такі питання повинні максимально залишати за людиною право на свободу вибору», — наголосив він.
Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), який супроводжував високого гостя в УКУ, зі свого боку, висловив сподівання, що всі закиди з боку Російської православної церкви (УПЦ) щодо греко-католиків нарешті відійдуть у минуле. «Протягом 20 років ми чуємо звинувачення, однак проблеми залишаються тільки тоді, коли існує небажання мати єдність, – зазначив владика. – Сподіваємося, що ця інформація, яка йде від представника УПЦ (МП), буде почута в Москві. Щодо нас, греко-католиків, то ми завжди будемо говорити правду, якою би гіркою вона не була».
Як відомо, питання «прозелітизму УГКЦ» і конфліктів між греко-католиками та православними в західній Україні завжди піднімається з боку ієрархії РПЦ перед Ватиканом, коли мова заходить про налагодження православно-католицького діалогу та про можливість зустрічі Папи Римського з патріархом Московським. Улюбленою темою священства РПЦ є «насильницька ліквідація» трьох православних єпархій у Галичині на початку 1990-х рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply