Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

Конференція, присвячена 50-літтю Ватиканського собору

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Конференція, присвячена 50-літтю Ватиканського собору

В Українському католицькому університеті (УКУ) відбулася Міжнародна наукова конференція, присвячена 50-літтю Другого Ватиканського собору. Борис Ґудзяк, ректор УКУ, відкриваючи конференцію, нагадав, що ІІ Ватиканський собор проходив у період глибоких суспільних світових змін, тоді як Україна перебувала за «залізною завісою», що розділяла два світи. І для греко-католиків, які жили в Україні, діяльність і рішення ІІ Ватиканського Собору тривалий час залишалися фактично невідомими.

Від імені Святослава (Шевчука), глави УГКЦ, учасників конференції привітав Блаженнійший Любомир Гузар. Він не був учасником Другого Ватиканського собору, однак став свідком подій, що йому передували, і владиці добре відомо про обставини, за яких той відбувався. «Для нашої Церкви це були часи, які вимагали особливої уваги, застанови й опіки, адже в Україні УГКЦ була офіційно забороненою, — сказав Верховний архієпископ-емерит Києво-Галицький. — Те, що діялося у Вселенській Церкві, до України рідко доходило й не могло мати великого впливу на її життя. Вірні УГКЦ, які перебували в діаспорі, також мали труднощі, бо були розкидані по всьому світу».

Однак попри це, за словами Блаженнійшого, ІІ Ватиканський собор став благословенним моментом, який по-новому представив поняття Церкви, її життя та стосунку до цілого світу: «Мені здається, що ми ще не до кінця скористалися плодами ІІ Ватиканського собору, щоби вповні використати те, що Святий Дух говорив через Собор до Церкви, і зрозуміти, як застосувати цю науку в конкретних обставинах нашої помісної Церкви», — зазначив Блаженнійший Любомир.

Архієпископ Томас Едвард Ґалліксон, апостольський нунцій в Україні, від імені Папи Римського привітав учасників конференції «ІІ Ватиканський собор: дари Духа — таїна Церкви — свідчення людини» і закликав ділитися досвідом, отриманим на цій конференції, із ширшою аудиторією.

Звертаючись до учасників конференції, Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський РКЦ в Україні, зазначив, що метою скликання ІІ Ватиканського собору було оновлення Церкви та її розумна реорганізація. «50 останніх років Церква в кожному реґіоні світу намагалася втілювати в життя настанови Собору. Тоталітарна завіса, за якою була Україна, сповільнювала ці процеси, тому проведення конференції в УКУ — вагомий і необхідний крок на шляху богословського, екуменічного та літургійного розвитку РКЦ», — сказав митрополит.

Єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан (Шашік) наголосив, що святкування 50-ї річниці проведення ІІ Ватиканського собору наново відкриває його актуальність. Також на конференції заслухали доповіді владики Циріла (Василя), о. Івана Дацька та Віктора Єленського.

Прес-служба УКУ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply