Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Коли ж святкувати Різдво?

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Коли ж святкувати Різдво?

Святослав (Шевчук) (на фото), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), не проти перенесення дати святкування Різдва. УГКЦ намагатиметься вирішити питання щодо того, якого календаря — юліанського чи григоріанського — дотримуватися, разом із православними братами. Про це Блаженнійший Святослав заявив, відповідаючи на запитання, чи намагатиметься він поєднати українців з усім цивілізованим світом, щоби святкувати Різдво за григоріанським стилем.

Патріарх нагадав, що григоріанський спосіб літочислення не є суто католицьким. Адже велика частина православного світу відзначає так звані нерухомі свята за григоріанським календарем, наприклад, Грецька церква святкує Різдво 25 грудня. «Тож ми й надалі будемо вести цю дискусію, яка триває вже не один рік, але спільно з православними братами, щоби, коли настане час і ми будемо готові до цього кроку, зробити його разом», — наголосив Блаженнійший Святослав. Раніше на тему святкування Різдва за григоріанським календарем висловився предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

Натомість Російська православна церква (РПЦ) має власну думку щодо зміни дати святкування Різдва. «За яким би з нинішніх церковних календарів християни не святкували Різдва, усе одно виходить абсурд. Якщо Різдво Христове — 25 грудня, то чому ж рік, рахований від Його Різдва, починається лише тиждень потому? Якщо ж Різдво Христове — 7 січня, то чому нові «літа від Різдва Христового» ведуть відлік за тиждень до нього?» — заявив о. Кураєв, представник РПЦ. За його словами, канонів, які би забороняли православним зрушувати святкування Різдва, немає (канони свідчать лише про час святкування Пасхи). Один раз Церква вже змінила дату Різдва вольовим чином — у середині VI ст. Літургійних наслідків у календарі така зміна майже не дасть, зауважив

о. Кураєв. Навіть свято Хрещення Господнього може залишитися на колишньому місці, бо час охрещення Христа ніяк не пов’язаний із часом його народження (він хрестився в 30-річному віці). «Біблійних вказівок на час Різдва немає (за непрямими ознаками можна обчислити лише середину зими, але не точніше). Ранньо­християнських свідчень про ту чи іншу дату Різдва також немає — із тієї причини, що перші покоління християн жили Великоднем (і досі дні поминання святих — це дні їхнього відходу у Вічність, а не дні народження їх для земного життя)», — переконаний протодиякон. У зв’язку із цим представник РПЦ запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік — 1 січня, щоби літочислення починалося саме від Різдва Христового.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...