Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Книгу митрополита заборонили у Росії

Автор:

|

Грудень 19, 2013

|

Рубрика:

Книгу митрополита заборонили у Росії

У Російській Федерації (РФ) книжку о. Андрея Шептицького «Правдива віра: пастир. Лист до вірних на Буковині» визнали екстремістською та внесли до Федерального списку екстремістських матеріалів. Таких дій було застосовано на підставі рішення Мещанського районного суду Москви.

Книжка була серед великої кількості літератури, вилученої на початку 2011 року, під час обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві. Згодом справу було припинено через відсутність складу злочину, але процес визнання конфіскованих книжок екстремістськими продовжився.
Збірка митрополита була написана 1900 року й перевидана в польському місті Любліні 1990-го. Її можна визначити як катехизис, у якому предстоятель Української греко-католицької церкви (УГКЦ) в 1900-1944 рр., тепер — кандидат на беатифікацію, в основному, закликає українців підтримувати католицьку віру.
В інформаційно-аналітичному центрі «Сова» не мали змоги детально ознайомитися з книжкою, проте, на думку його працівників, немає підстав вважати, що тексти митрополита Андрея можуть будити ненависть або пропагувати насильницькі дії.
«Понад те, цілком очевидно, що твір більш ніж столітньої давності має, загалом, історичну цінність, — повідомляють в організації. — Пропаганду ж переваги католицтва над іншими конфесіями, яка міститься в тексті, не можна розглядати як ознаку екстремізму, оскільки це суперечить як законодавству, так і здоровому глузду».
Нагадаємо, що 3 листопада ц. р. Антидефамаційна ліґа, американська організація боротьби з антисемітизмом, нагородила посмертно митрополита Андрея за «відвагу й героїзм у порятунку євреїв» у часи Другої світової війни. Шептицького відзначили нагородою імені Яна Карського за «відвагу у вияві турботи», коли він рятував українських євреїв від винищення, улаштовуючи їм притулок, тоді як такі дії каралися смертю.
Також 2013-го Єврейська громада України в співпраці з УГКЦ заснувала особливу відзнаку — медаль митрополита Андрея Шептицького, якою нагороджуватимуть осіб, котрі найбільше прислужилися справі українсько-єврейського примирення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply