Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Керівництво УПЦ МП закликали публічно засудити військову аґресію РФ

Автор:

|

Лютий 09, 2017

|

Рубрика:

Керівництво УПЦ МП закликали публічно засудити військову аґресію РФ

Митрополит УПЦ МП Онуфрій

У Міністерстві культури України висловили занепокоєність випадками відвертої антиукраїнської діяльності священників Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) на окупованих територіях та просять церковне керівництво надати їй належну канонічно-дисциплінарну оцінку. Таку ж оцінку антиукраїнським діям представників УПЦ МП вони хочуть отримати й від правоохоронних органів.
Міністерство подає конкретні приклади, коли священнослужителі УПЦ МП відкрито маніфестували свою антиукраїнську, сепаратистську та нетолерантну до інших Церков позицію. Зокрема, 16 листопада 2016 року секретар Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ МП Олександр (Якушечкін) у присутності митрополита Лазаря (Швеця) під час пленарного засідання Різдвяних освітніх читань «Крим. Уроки століття. 1917-2017» заявив, що раніше кримським педагогам доводилося «викручуватися» та вигадувати виправдання, чому в кримських школах досі розмовляють російською та не святкують день народження ОУН-УПА. «Але настав 2014 рік і ми зробили свій історичний вибір. Сталося те, про що багато хто і мріяти не міг. Ми повернулися додому», — сказав він. Як йдеться у заяві міністерства, на цю антиукраїнську заяву митрополит Лазар жодним чином не відреагував, що можна сприяти як однозначну солідарність із нею та всіма наслідками, які вона тягне за собою.
Інший випадок стосується виступу митрополита УПЦ МП Митрофана (Юрчука) під час встановлення проросійськими бойовиками-терористами у Луганську закладного каменю для спорудження пам’ятника князю Олександру Невському. «Святий Олександр Невський займає особливе місце в історії нашої Вітчизни, оскільки в ньому гармонійно поєднано прекрасні дари державного діяча, політика, воїна і разом з тим — глибоко віруючої людини, котра, керуючи своїм народом, прагнула наслідувати заповіді Господні. Не випадково ім’я Олександра Невського стало символом Росії, оскільки його подвиг, його життя — це приклад для всіх. Його пам’ять нагадує нам про єдність народів Святої Русі. Про що ми маємо молитися, просити Бога, це щоб не було розділення, а була єдність», — сказав митрополит Митрофан.
Згадали автори заяви й освячення митрополитом Феодосійським і Керченським УПЦ МП Платоном (Удовенком) сучасних зенітних ракетних систем протиповітряної оборони (ППО) Збройних сил Російської Федерації (РФ) С-400 «Тріумф», які націлені на об’єкти в Україні й є повністю інтегрованими до російської системи ППО.
Як наголошується у документі, міністерство неодноразово зверталося до керівництва УПЦ МП щодо антиукраїнських висловлювань їхніх представників, проте у відповідь надходили типові листи-відповіді про «миротворчу місію Української православної церкви», «мирне врегулювання конфлікту на Сході Держави та збереження цілісності Батьківщини».
«Однак зазначені вище патетичні висловлювання, які можна відшукати у поданих на адресу міністерства листах, відверто дисонують із словами та справами тих представників кліру та вищого духівництва УПЦ, які не просто виправдовують, але й де-факто сакралізують збройну аґресію РФ проти України», — вважають автори заяви.
«У зв’язку з цим закликаємо керівництво Української православної церкви та її вірних публічно засудити військову аґресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні, а також звернути особливу увагу та надати належну канонічно-дисциплінарну оцінку системним антиукраїнським висловлюванням й діям окремих представників кліру та вищого духовенства УПЦ, зокрема членам вищого органу церковного управління — Синоду, згаданим у нашому зверненні, — митрополитам Платону, Лазарю, Митрофану (останній, серед іншого, ще й очолює Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), котрі зайняли відверту колабораціоністську позицію, відкрито співпрацюючи, морально виправдовуючи та духовно підтримуючи російських окупантів», — наголосили в міністерстві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply